دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹

در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل با معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار مطرح شد؛

ساخت قرائت‌خانه در اردبیل از مهم‌ترین نیازهای فرهنگی این شهر است

کراپ‌شده - دیدار مدیرکل اردبیل با معاون هماهنگی استاندار

فعالیت‌ها و مشکلات کتابخانه‌های عمومی اردبیل در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار اردبیل، بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی در دیدار با حسین زاده، ضمن تبریک انتصاب وی به‌عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار اردبیل، ساخت قرائت‌خانه در اردبیل را یکی از مهم‌ترین نیازهای فرهنگی این شهر دانست و گفت: متأسفانه کمبود قرائت‌خانه، موجب شده بسیاری از مراجعین به کتابخانه‌های عمومی را دانش‌آموزان و دانشجویانی تشکیل دهند که برای مطالعه منابع درسی به این مراکز مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به تکمیل سالن همایش کتابخانه مرکزی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای فرهنگی استان، تصریح کرد: در صورت تکمیل این سالن می‌توانیم بخش زیادی از مراسم استانی را در این محل برگزار کنیم.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی کتابخانه‌ای افزود: در این خصوص، بررسی‌های لازم با نظارت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انجام خواهد شد.

عزیزخانی همچنین تکمیل کتابخانه عمومی روستای شام اسبی اردبیل را نیازمند ادامه مشارکت بانک صادرات و یا مشارکت دولت و خیرین دانست و خاطرنشان کرد: این کتابخانه عمومی تنها مرکز فرهنگی روستای شام اسبی است و تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار اردبیل نیز در این دیدار، با اظهار خرسندی از موفقیت کتابخانه‌های عمومی در اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، از ارائه طرح ساخت قرائت‌خانه در جلسات خود با بخش خصوصی خبر داد.

حسین زاده، ضمن تقدیر از موسسه نقش‌بان پاسارگاد و بنیاد علمی آموزشی قلم چی در ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی، مشارکت بانک صادرات در ساخت کتابخانه عمومی روستای شام اسبی اردبیل را ستودنی دانست و افزود: تکمیل و افتتاح این کتابخانه، یکی از اولویت‌های ما در جلسات با بانک مذکور است.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری جلساتی با محوریت توسعه کتابخانه‌های عمومی از حمایت خود در این خصوص خبر داد.