دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱

با حضور جمعی از اعضاء کتابخانه عمومی شهید آوینی و طلاب حوزه علمیه خواهران دهلران؛

کتابخانه عمومی شهید آوینی شهر دهلران میزبان نشست کتاب‌خوان ۹ دی شد

کراپ‌شده - كتاب خوان 9 دي دهلران

کتابخانه عمومی شهید آوینی دهلران با حضور جمعی از اعضا و طلاب حوزه علمیه خواهران این شهرستان، در روز ۹ دی، میزبان نشست کتاب‌خوان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام؛ کتابخانه عمومی شهید آوینی دهلران با حضور جمعی از اعضا و طلاب حوزه علمیه خواهران این شهرستان، در روز ۹ دی، میزبان نشست کتاب‌خوان شد.

در این نشست، ۶ عنوان کتاب معرفی شد که در ادامه به‌مرور اجمالی آن می‌پردازیم؛

«نقشه نقش بر آب» نوشته آیت‌الله سید علی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) / ارائه توسط: کبرا انصاریان مقدم

کتاب «نقشه‌ نقشه بر آب» شامل فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره‌ فتنه عظیم سال ۱۳۸۸ است؛ فتنه‌ای که به مدد و لطف الهی و با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و برکات خون شهیدان و بصیرت، مقاومت و غیرت ملت بزرگ و سربلند ایران، طومار آن درهم‌پیچیده شد.

«پایی که جا ماند» یادداشت‌های سید ناصر حسینی پور/ ارائه توسط: شکریه جعفری

«پایی که جاماند» شامل خاطرات سید ناصر حسینی‌پور یکی از کتاب‌های پرفروش حوزه جنگ است. این کتاب که توسط راوی به مأمور شکنجه‌اش در اردوگاه‌های عراق تقدیم شده، ۱۹۸ خاطره و ماجرای دوران اسارت این رزمنده را شامل می‌شود. حسینی مهر خاطرات خود را در کاغذهای کوچک و جلد سیگار نوشته و آن‌ها را در عصایش مخفی می‌کرد و این نوشته‌ها، چندین سال بعد به کتابی با عنوان «پایی که جا ماند»، تبدیل‌شده است.

«از، به» نوشته رضا امیرخانی/ ارائه توسط: زهرا فرزام

رمان «از، به» نوشته رضا امیرخانی در سال ۱۳۸۰ توسط انتشارات کتاب نیستان چاپ‌شده است. داستان این کتاب در جریان جابه‌جایی مجموعه نامه‌هایی میان شخصیت‌های داستان شکل می‌گیرد. قهرمانان  داستان سه دوست خلبان دوران دفاع مقدس هستند که یکی از آنان طی عملیاتی در اثر سقوط هواپیما دو پای خود را از دست می‌دهد، اما بعد از جنگ باوجود جانبازی و ویلچر نشینی درخواست پرواز دارد و سرانجام با کمک یکی از دوستان خود برای چند دقیقه موفق به پرواز با یک هواپیمای مسافربری می‌شود. دراین‌بین نامه دیگری هم وارد می‌شود، نامه دختر دانش‌آموزی که در دوران دفاع مقدس و به درخواست معلمشان برای رزمندگان نوشته‌شده است و اکنون دست این خلبان جانباز است. خانواده این دختر دانش‌آموز در جریان یک بمباران شهید شده‌اند و خلبان جانباز قصد دارد به دختر، کمک کند.

«هم‌سفر شهدا» نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی/ ارائه توسط: زهرا حسینی

سید علیرضا مصطفوی در تابستان ۱۳۵۷، متولد شد. او هرگز شهدا را ندیده بود، اما بهتر از هرکس دیگری آنها را می‌شناخت. او به اطرافیانش ثابت کرده بود که می‌توان با شهدا بود، حتی اگر آنها را ندیده باشیم. مجموعه حاضر دربرگیرنده بخش‌هایی از زندگی‌نامه و خاطراتی از اطرافیان علیرضا مصطفوی درباره او است. بخش پایانی کتاب نیز شامل دل نوشته‌ها، اشعار، آخرین دست‌نوشته‌ها، وصیت‌نامه و عکس‌هایی از دوران مختلف زندگی وی است.

‌«جشن حنابندان» نوشته محمدحسین قدمی/ ارائه توسط: زینب حاتمی

این کتاب، مجموعه خاطرات رزمندگان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) و عملیات کربلای ۵ و بیت‌المقدس ۴ در مناطق جنوب و غرب است که درباره روزهای عملیات، بمباران شیمیایی حلبچه، برخورد رزمندگان ایرانی با اسرای عراقی، دیدار از حلبچه و ابراز انزجار و تنفر مردم عراق از صدام در سال‌های جنگ، نگاشته شده است.

«لشکر خوبان» نوشته مهدی قلی رضایی/ ارائه توسط: فاطمه رضایی

لشکر خوبان، شامل خاطرات مهدی قلی رضایی است که در ۲۸ فصل به چاپ رسیده است. از نکات قابل‌توجه این کتاب بیان اتفاق‌ها با ذکر جزئیات است. نویسنده در همه فصل‌های کتاب ضمن توجه به ترتیب اتفاق‌ها، مسائل حاشیه‌ها را به‌گونه‌ای شیرین و برجسته به خواننده انتقال می‌دهد، به‌طوری‌که خواننده در این کتاب مثل یک سرباز ضمن کسب اطلاعات از وضعیت مناطق جنگی، با چگونگی اجرای عملیات نیز آشنا می‌شود.