یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس سازمان دانش‌آموزی استان سمنان

نشست

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان دانش آموزان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس سازمان دانش‌آموزی استان سمنان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  سمنان، در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی به‌ویژه در بین دانش آموزان، نورعلی غلامحسین نیا سما کوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با محمدرضا عامریان، رئیس سازمان دانش‌آموزی استان سمنان دیدار و گفتگو کرد.

سماکوش در این دیدار با بیان اینکه سازمان دانش‌آموزی نقش بسزایی در ترویج فرهنگ مطالعه دارد، خواستار برنامه‌ریزی برای حضور دانش آموزان در کتابخانه‌ها شد.

وی با اشاره به فعالیت گسترده  شبکه‌های اجتماعی، اضافه کرد: کتاب جایگزینی ندارد و فضای مجازی نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد.

در ادامه رئیس سازمان دانش‌آموزی استان سمنان با اشاره به فعالیت مطلوب این سازمان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، بیان کرد: ترویج فرهنگ مطالعه به عزمی همگانی نیاز دارد. مطالعه نه‌تنها به ارتقاء سطح دانش می‌انجامد بلکه موجب کاهش معضلات اجتماعی نیز می‌شود. دانش همواره طراوت و رشد و شکوفایی به همراه می‌آورد. کتاب آینه‌ای تمام‌نما از تجربه‌ها، آموخته‌ها، دانستنی‌ها و علوم مختلفی است که دیگران به رنج فراوان از خود به‌جای گذاشته‌اند. این برگ‌های سرشار از دانش نه به‌سادگی که گاه به تلاشی به گستره عمر یک دانشمند در پی هم آمده‌اند و امروز به‌آسانی در دست ما است؛ برماست که تلاش‌های گذشتگان را ارج نهیم و قدر کتاب را بدانیم.

عامریان با تأکید بر نقش خانواده‌ها در ایجاد عادت به مطالعه، از همکاری سازمان دانش‌آموزی استان سمنان را با اداره کل کتابخانه‌های عمومی به‌منظور ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی خبر داد.