دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس؛

طرح «کتاب‌رسان سیار» در نی‌ریز رونمایی شد

کراپ‌شده - طرح «کتاب‌رسان سیار» در نی‌ریز رونمایی شد

طرح خلاقانه «کتاب‌رسان سیار» با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و رئیس اداره آموزش‌وپرورش بخش آباده طشک از توابع شهرستان نی‌ریز، رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، آئین رونمایی از طرح خلاقانه «کتاب‌رسان سیار» با حضور روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس؛ اصغر حسن شاهی، رئیس اداره آموزش‌وپرورش بخش آباده طشک شهرستان نی‌ریز و جمعی از مدیران و معلمان در روستای تنگ حنا، برگزار شد.

منوچهری با استقبال از برگزاری طرح‌های خلاقانه در حوزه کتابخوانی، گفت: طرح «کتاب‌رسان سیار» باهدف توزیع کتاب در میان دانش آموزان روستاهای کم برخوردار و محروم، اقدامی کارآمد و خلاقانه است که برای اولین بار به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نی‌ریز برگزارشده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس درباره اجرای این طرح گفت: در این طرح هر مدرسه یک رابط دارد که از سوی آموزش‌وپرورش مشخص‌شده است. رابطان مدارس در هر دوره، ۱۰۰ عنوان کتاب از کتابخانه‌های عمومی دریافت کرده و به مدارس تحویل می‌دهند و پس از دو هفته با بازگرداندن بسته‌ها، کتاب‌های جدیدی در مدارس توزیع خواهند کرد.

منوچهری با اشاره به اجرای مرحله اول طرح کتاب‌رسان سیار در سه روستای سبزآباد و بنه کلاغی قطرویه و تنگ حنا آباده طشک، گفت: در حال حاضر ۴۰ روستای محروم در شهرستان نی‌ریز شناسایی‌شده است که در صورت مشارکت آموزش‌وپرورش این طرح می‌تواند در تمامی این روستا به ارائه خدمات بپردازد.

وی ادامه داد: طرح کتاب‌رسان سیار در مرحله اول، مدارس را شامل می‌شود و با رایزنی‌های اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نی‌ریز با بخشداری‌ها و دهیاری‌ها تلاش کردیم امکان بهره‌مندی همه خانواده‌های روستاها از این طرح مهیا شود.

گفتنی است، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، طی این سفر دوروزه در سه‌شنبه و چهارشنبه ۵ و ۶ دی‌ماه به شهرستان نی‌ریز، از کتابخانه‌های عمومی «زنده‌یاد محمدحسن رجبی»، «کوثر نور» و «احمد نی‌ریزی» شهر نی‌ریز، «بصیرت» و «خواجه جمالی» بخش آباده طشک و «مشکان» شهر مشکان نی‌ریز بازدید کرد و با کتابداران به گفت‌وگو نشست. حضور در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نی‌ریز و دیدار با مسئولان این شهرستان از دیگر برنامه‌های منوچهری در این سفر بود.