یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷

در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل و مسئولان استانداری اردبیل مطرح شد؛

حمایت استاندار از کتابخانه‌های عمومی، مایه دلگرمی کتابداران است

کراپ‌شده - دیدار مدیرکل کتابخانه‌های اردبیل و مدیرکل دفتر استاندار

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، حمایت استاندار از کتابخانه‌های عمومی را مایه دلگرمی کتابداران دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری اردبیل در این دیدار، ضمن اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی فرهنگی برای توسعه استان، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان نهاد متولی ترویج فرهنگ کتابخوانی، نقش تأثیرگذاری در توسعه استان دارند.

فرزاد قلندری با اشاره به‌ضرورت قانونی پرداخت به‌موقع نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری‌ها افزود: هزینه برنامه‌های کتابخانه‌ای و فرهنگی کتابخانه‌های عمومی و هزینه جاری این مراکز از محل نیم درصد تأمین می‌شود، لذا شهرداری‌ها باید با همه توان برای پرداخت این سهم، تلاش کنند.

وی، با اشاره به تلاش استاندار اردبیل برای تکمیل پروژه‌های عمرانی و صنعتی نیمه‌تمام استان، جلب مشارکت خیرین توسط کتابخانه‌های عمومی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی را تحسین‌برانگیز خواند و تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهرها و شهرداری‌های استان نیز باید در زمینه اهدای زمین و صدور پروانه‌های ساخت برای طرح‌های فرهنگی همکاری کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز در این دیدار، ضمن تبریک انتصاب قلندری به عنوان مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری اردبیل، حمایت استاندار از کتابخانه‌های عمومی را مایه دلگرمی کتابداران برشمرد و گفت: امیدوارم با حضور استاندار جدید در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، شاهد حمایت‌های بیشتری از برنامه‌های کتابخانه‌ای باشیم.

رباب عزیزخانی، تکمیل و ساخت ۱۲ باب کتابخانه عمومی نهادی در سه سال اخیر را از موفقیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان دانست و افزود: در این خصوص، شاهد حمایت خیرین نیکوکار، فرمانداران، شوراهای اسلامی و شهرداران مناطق بوده‌ایم.

وی با اشاره به عضویت ۵۲ هزار نفر در ۷۴ باب کتابخانه عمومی استان، تصریح کرد: اجرای هفتگی برنامه‌های کتابخانه‌ای و فرهنگی از دیگر خدماتی است که در حاشیه امانت کتاب به مراجعان ارائه می‌شود.