چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱

ویژه کتابداران بخش کودک؛

دومین کارگاه آموزش قصه‌گویی در زاهدان برگزار شد

آموزش قصه گویی

دومین کارگاه آموزش قصه‌گویی در زاهدان با حضور بیش از ۴۰ کتابدار کودک از استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، دومین کارگاه آموزش قصه‌گویی در زاهدان با حضور بیش از ۴۰ کتابدار کودک از استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

اسفندیار زیدآبادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این خصوص گفت: کسی در انجام امور تربیتی موفق است که به اصول و قوانین این حوزه آگاه باشد.

زیدآبادی زبان و شناخت مخاطب را از دیگر عوامل مؤثر در تربیت دانست و گفت: اگر بخواهیم خواسته خود را به‌درستی به مخاطب انتقال دهیم باید زبان و روحیات آنان را بشناسیم.

وی اضافه کرد: این دوره از کلاس‌ها به مدت دو روز در زاهدان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان پس از گذراندن آزمون پایانی، گواهینامه حضور در دوره دریافت خواهند کرد.

عشرت موسی زاده، مدرس این دوره آموزشی نیز با اشاره به قدمت استان سیستان و بلوچستان گفت: این استان دارای اسطوره‌های زیادی است و قصه‌ها و مثل‌های زیادی به‌صورت شفاهی در میان مردم موجود است که باید حفظ و به آیندگان  منتقل شود.

گفتنی است، کارگاه آموزشی قصه‌گویی ویژه کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۵ و ۶ دی‌ماه با حضور بیش از ۴۰ تن از کتابداران بخش کودک کتابخانه‌های عمومی استان در سالن اجتماعات خانه معلم زاهدان برگزار می شود. شرکت‌کنندگان در این کارگاه با تعاریف، ویژگی‌ها و عناصر قصه و داستان و همچنین با ویژگی‌های اخلاقی و زبانی قصه‌گو و نحوه ارتباط مؤثر با مخاطب آشنا می‌شوند.