چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲

با حضور نویسنده اثر؛

«خواب‌های خوش نوجوانی» رونمایی می‌شود

کراپ‌شده - خواب هاي خوش نوجواني

کتاب «خواب‌های خوش نوجوانی» نوشته محمدرضا سرشار، با حضور نویسنده اثر، در کتابخانه عمومی شیخ کلینی شهرستان ری رونمایی و بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، به همت کتابداران کتابخانه عمومی شیخ کلینی شهرستان ری نشست رونمایی و بررسی کتاب «خواب‌های خوش نوجوانی» نوشته محمدرضا سرشار با حضور نویسنده اثر؛ سمانه سالمی، منتقد، کتابداران و جمعی از علاقه‌مندان حوزه کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

سرشار در این کتاب رؤیاهایی که برخی از نوجوانان در خواب دیده‌اند و طی سال‌های (۱۳۸۲-۱۳۸۳) جهت شرکت در مسابقه «خواب‌های خوش نوجوانی» مجله «سوره نوجوان» برای وی ارسال کردند را منتشر کرده است. درواقع این کتاب شامل بیش از ۶۰ خواب نوجوانان به روایت خودشان است؛ سرشار در این روایت‌ها تنها ویرایش رسم‌الخطی انجام داده‌ و اصل نگارش، نثر و زبان خواب‌ها متعلق به نوجوانان است.  «خواب‌های خوش نوجوانی» ازآنجاکه دربردارنده تصاویری صادقانه از دنیای درونی نوجوانان است، می‌تواند منبع خوبی برای مطالعه پدران و مادران، مربیان و معلمان و دست‌اندرکاران علوم تربیتی و روان شناسی نوجوانان باشد.

محمدرضا سرشار، نویسنده و پژوهشگر و منتقد ادبی، متولد ۱۳۳۲ کازرون است. وی که در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت فارغ‌التحصیل شده است، نخستین مجموعه داستانش را در سال ۱۳۵۵ منتشر کرد. وی تاکنون سردبیری بسیاری از نشریه‌های ادبی و هنری کودک و نوجوان را بر عهده داشته و نشریه بین‌المللی who is who، در سال ۱۳۷۳ نام وی را به‌عنوان یکی از مشاهیر فرهنگ ایران به ثبت رساند.

گفتنی است، آیین رونمایی و بررسی کتاب «خواب‌های خوش نوجوانی» ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه، ۶ دی‌ماه در کتابخانه عمومی شیخ کلینی شهر ری به نشانی انتهای خیابان ۲۴ متری، خیابان استخر، جنب سرای محله استخر برگزار خواهد شد.