چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳

شهردار حمیدیا تأکید کرد؛

لزوم همکاری نهادهای شهری با کتابخانه‌های عمومی برای ترویج کتابخوانی

جلسه انجمن حمیدیا 96

در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی حمیدیا، شهردار این شهر بر لزوم همکاری تمامی نهادهای شهری با اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان به‌منظور ترویج کتابخوانی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر حمیدیا به ریاست محمدجواد برزگر، بخشدار و با حضور محمد مرزبان، شهردار حمیدیا و محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد در کتابخانه عمومی حضرت زهرا (س) برگزار شد.

در این نشست محمد مرزبان، شهردار حمیدیا مطالعه کتاب را نیازی ضروری برای فرد و جامعه دانست و گفت: کتاب و کتابخوانی به گروه خاصی تعلق ندارد و هر فردی باید مطالعه و کتابخوانی را یک نیاز بداند.

وی  با تأکید بر نقش نهادهای شهری در ترویج فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های شهرستان و در رأس آن‌ها اداره کتابخانه‌های عمومی، باید با برنامه‌های فرهنگی پربار و مفید مردم را به مطالعه ترغیب کنند و در این مسیر تمامی مسئولین باید به کمک کتابخانه‌های عمومی بشتابند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی یزد نیز ضمن تبریک انتصاب مرزبان به‌عنوان شهردار جدید حمیدیا، گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی این شهر و روند مصوبات پیشین انجمن ارائه کرد.

گفتنی است، تجهیز بخش کودک کتابخانه حضرت زهرا (س)، پیش‌بینی بودجه خرید کتاب با حمایت شهرداری حمیدیا و نصب دوربین‌های مداربسته در محوطه پشت کتابخانه از مهم‌ترین مصوبات نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی حمیدیا در سال جاری بود.