شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۶

در کتابخانه عمومی شهیدان نجاریان شهرستان بابل صورت گرفت؛

میزبانی از اقدامی خیرخواهانه برای پیوند بیشتر مردم با کتابخانه

نمايشگاه فرفره هاي بي باد

نمایشگاه نقاشی «فرفره‌های بی‌باد» به همت یک موسسه خیریه به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی در کتابخانه عمومی شهیدان نجاریان شهرستان بابل پرپا شد و عواید حاصل به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه عمومی شهیدان نجاریان شهرستان بابل، در سال ۱۳۸۶ در فضایی با زیربنای ۱۵۰۵ متر مربع به بهره‌برداری رسید و امروز به واسطه ارتباط و تعامل با سایر دستگاه‌ها و نهادهای علمی، فرهنگی و اجتماعی این شهرستان، یکی از فعال‌ترین مراگز فرهنگی بابل محسوب می‌شود.

هابیل طهماسبی، مسئول کتابخانه عمومی شهیدان نجاریان، درباره این کتابخانه گفت: کتابخانه شهیدان نجاریان در حال حاضر دارای بیش از ۶۰ هزار نسخه کتاب و ۴۵۰۰ نفر عضو فعال است  و از آنجا که شهر بابل از گذشته دارای ظرفیت‌های و چهره‌های علمی و فرهنگی برجسته‌ای بوده، استقبال مردم این شهر از کتاب و کتابخوانی، استقبالی قابل قبول بوده که بر اساس آمارهای موجود از سال ۱۳۸۶ تا کنون بیش از ۴۰ هزار مراجعه به این کتابخانه صورت گرفته است.

اما این کتابخانه در کنار خدمات و فعالیت‌های فرهنگی ترویجی خود، ‌به تازگی میزبان یک نمایشگاه نقاشی خیریه با عنوان «فرفره‌های بی‌باد» شد. در این نمایشگاه که به همت موسسه خیریه «فرفره‌های بی باد» برای دومین سال متوالی در این کتابخانه برگزار شد، آثار نقاشی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست شهرستان بابل به حراج گذاشته شد و عواید فروش این آثار برای کمک به این کودکان اختصاص یافت.

علی احمدعلی‌نژاد، موسس خیریه فرفره‌های بی باد و از اعضای فعال کتابخانه عمومی شهیدان نجاریان درباره برپایی این نمایشگاه گفت: از آنجا که من و همسرم، هردو از اعضای فعال این کتابخانه هستیم، پس از شکل‌گیری ایده برگزاری این نمایشگاه، به فکر برپایی آن در کتابخانه‌ شهیدان نجاریان افتادیم که خوشبختانه این موضوع با استقبال مسئول کتابخانه روبه‌رو شد. ما طی برگزاری این نمایشگاه، یک روز را برای حراج آثار کودکان بی‌سرپرست اختصاص دادیم و با اینکه این حراجی در یک روز تعطیل و در بارندگی شدید شهر بابل برگزارشد، با استقبال گسترده و خارج از تصور مردم از این کار خیریه همراه شد.

طهماسبی نیز در این باره گفت: این اقدام از سویی مشارکت در یک فعالیت خیرخواهانه بود و از سوی دیگر فرصت مناسبی در اختیار ما قرار داد تا بتوانیم از حضور گسترده مردم خیّر بابل، برای معرفی ظرفیت‌های کتابخانه‌ و خدمات رائه شده در آن به منظور جذب مردم و به ویژه کودکان به این کتابخانه استفاده کنیم که خوشبختانه پس از برگزاری این نمایشگاه، تعداد قابل توجهی از مشارکت کنندگان در این اقدام خیر، به عضویت کتابخانه شهیدان نجارین درآمدند و در حال حاضر از اعضای فعال ما هستند.

در این نمایشگاه که به همت موسسه خیریه «فرفره‌های بی باد» و با همکاری بیاد خیریه «همای کرامت» در کتابخانه شهیدان نجاریان شهرستان بابل برپا شد، حدود ۸۰ اثر از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست این شهرستان به نمایش درآمد، که با استقبال گسترده مردم خیّر بابل، عواید حاصل از فروش این آثار به کمک به این کودکان اختصاص یافت.