چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹

به میزبانی کتابخانه عمومی شهرستان سیمرغ؛

بزرگداشت شهید احمد کشوری برگزار شد

بزرگداشت شهید کشوری

هم‌زمان با سالروز شهادت شهید احمد کشوری، مراسم بزرگداشت این شهید در کتابخانه عمومی کیاکلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ و با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر کیاکلا، مراسم بزرگداشت و خاطره گویی به مناسبت سالروز شهادت شهید احمد کشوری در کتابخانه عمومی کیاکلا برگزار شد.

مصطفی فضلی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ در این خصوص اظهار داشت: مراسم بزرگداشت و خاطره گویی به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت امیر سرلشگر خلبان شهید احمد کشوری در شهرستان سیمرغ، زادگاه این شهید والامقام، در کتابخانه عمومی شهید کشوری کیاکلا برگزار شد.

وی اضافه کرد: کشوری عقاب تیزپرواز جبهه‌های حق علیه باطل و نماد ارزشمند شهرستان سیمرغ به شمار می‌رود؛ هدف از اجرای این برنامه گرامیداشت مقام شامخ این شهید بزرگوار و آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان با شخصیت و سیره زندگی ایشان بوده است.

فضلی در ادامه ضمن تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر کیاکلا، نسبت به برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوعی با همکاری شهرداری و شورای اسلامی در جهت ارتقاء سطح فرهنگی ابراز امیدواری کرد.

در این برنامه که با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر کیاکلا، جانشین فرمانده سپاه سیمرغ، فرهیختگان شهرستان و اعضای کتابخانه عمومی برگزار شد، حاج قاسم کشوری برادر شهیدان کشوری به بیان خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداخت. همچنین در این نشست که با حضور مهندسین پرواز دانشگاه علمی کاربردی همراه بود، توضیحاتی در خصوص انواع هواپیماها برای دانش آموزان ارائه شد.

برگزاری مسابقه نقاشی با عنوان اسطوره پرواز سیمرغ برای اعضای کودک کتابخانه نیز پایان‌بخش این نشست بود.