شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۳

با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین و کمیته امداد امام خمینی(ره)

کراپ‌شده - تفاهم نامه همكاري كتابخانه هاي قزوين و كميته امداد

تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین و کمیته امداد امام خمینی(ره) با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در جهت رفع نیاز اقشار آسیب‌پذیر جامعه، منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، این اقدام در راستای حفظ و تعالی سنت‌ احسان و نیکوکاری، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در رفع نیاز محرومان و اقشار آسیب‌پذیر و باهدف توسعه فعالیت‌ها و همکاری‌های متقابل در جهت تقویت سامانه‌های اجتماعی منعقد شد.

توسعه و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، انفاق و نیکوکاری با توجه به آموزه‌های دینی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی استان، از اهداف این تفاهم‌نامه است.

بسترسازی مناسب جهت تشریح و تبیین طرح‌های کمیته امداد، هماهنگی با کتابخانه‌های عمومی برای فراهم کردن بستر عضویت رایگان مددجویان، همکاری در جذب حامی، مشارکت در اجرای برنامه‌های جاری کمیته امداد مانند جشن عاطفه‌ها و جشن نیکوکاری از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.

همچنین، هماهنگی با کتابداران جهت شرکت در طرح مفتاح الجنه و تلاش در جهت معرفی صندوق امداد ولایت، شناسایی و معرفی مددجویان واجد شرایط به کتابخانه‌ها، آماده‌سازی و تحویل شناسنامه و برگه‌های ثبت‌نام حامیان (محسنین و ایتام) جهت انتخاب ایتام و خانواده‌های نیازمند از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهد.