شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷

با اجرای قصه «گوساله لجباز»؛

کتابدار یزدی به مرحله کشوری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی راه یافت

اختتامیه جشنواره قصه‌گویی

کتابدار کتابخانه عمومی حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان اردکان با ارائه قصه «گوساله لجباز» در مرحله منطقه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، با نظر هیأت داوران به مرحله کشوری این جشنواره راه یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، محترم جره‌ئی، کتابدار کتابخانه عمومی حضرت ابوالفضل(ع) اردکان که پیش از این موفق به راهیابی به مرحله منطقه‌ای شده بود، در این مرحله نیز با ارائه جذاب قصه «گوساله لجباز» به عنوان قصه‌گوی برتر بخش آزاد به مرحله کشوری بیستمین جشنواره بین‌المللی کانون راه یافت.

در آیین اختتامیه‌ بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی حوزه‌ی چهارکشور که در سالن فرهنگسرای شهرداری یزد برگزارشد، ۱۱ قصه‌گوی برتر و شایسته تقدیر معرفی شدند که ۶ نفر برتر این مرحله، به مرحله کشوری جشنواره راه یافتند.

داوری این مرحله را سه تن از اساتید برجسته قصه‌گویی کشور، حسن دولت آبادی، محمد سیمزاری و سیدعلی کاشفی خوانساری به عهده داشتند.

گفتنی است، تاکنون دو مرحله دوره آموزش قصه‌گویی ویژه کتابداران بخش کودک کتابخانه‌های استان یزد در سال‌های ۹۵ و ۹۶ توسط  اداره کل  کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شده است.