چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گلستان با نماینده مجلس شورای اسلامی

دیدارنماینده مجلس کوسه غراوی با قوانلو مدیرکل کتابخانه های گلستان

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان گلستان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با نماینده مردم شهرستان‌های کلاله، گالیکش، مینودشت و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گلستان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی با شهرام کوسه غراوی، نماینده مردم شهرستان‌های کلاله، گالیکش، مینودشت و مراوه‌تپه دیدار کرد.

غراوی در این دیدار اظهار داشت: به لحاظ آمار و ارقام میزان مطالعه در کشور مطلوب نیست؛ لذا شایسته است اقدامات درخوری در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام شود. در جذب مخاطبین به کتابخانه عوامل مختلفی از نوع گفتار و نحوه رفتار تا پوشش و فضای کتابخانه مؤثر است.

غراوی با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی بودجه در حوزه عمرانی، تصریح کرد: روستاهایی چون ینقاق، گلی داغ، تمره قره قون و دوزین از مناطقی هستند که  باید برای احداث کتابخانه در آن چاره‌ای اندیشید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این نشست گفت: امید است تعامل برقرارشده بین اداره کل کتابخانه‌ها و نمایندگان استان، به ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان و در نهایت توسعه فرهنگی کشور بیانجامد.

وی از افتتاح ۵ کتابخانه روستایی در سطح استان خبر داد و گفت: کتابخانه روستایی صادق‌آباد در گالیکش و کتابخانه روستایی آق امام در مراوه‌تپه واقع در شرق استان هم‌زمان با دهه فجر، بهمن‌ماه سال جاری افتتاح خواهد شد.