چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲

با مشارکت دانشگاه تهران صورت گرفت؛

برگزاری کارگاه آموزشی «اخلاق حرفه‌ای» ویژه کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی تهران

کراپ‌شده - دوره آموزشی

با مشارکت دانشگاه تهران کارگاه آموزشی «اخلاق حرفه‌ای»، ویژه کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه علامه دهخدا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، کارگاه آموزشی «اخلاق حرفه‌ای» با مشارکت دانشگاه تهران و با هدف ارتقاء اخلاق حرفه‌ای نیروی انسانی شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با تدریس احد فرامرز قراملکی، رئیس پژوهشکده حرفه‌ای دانشگاه تهران و با حضور معاون اداره کل، رؤسای شهرستان‌ها، کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های شهری و روستایی استان تهران ۲۶ آذرماه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی علامه دهخدای شهر تهران در دو بخش شامل روسای ادارات و کتابداران برگزار شد.

چرایی و چیستی اخلاق در حرفه کتابداری، رشد اخلاقی کتابخانه‌ها با رویکرد سازمانی، فضایل اخلاقی در حرفه کتابداری، مسائل اخلاقی در ارائه خدمات در بخش‌های کودک، مرجع، نابینایان و نشریات و نقد اخلاقی ازجمله مباحثی بود که در این کارگاه آموزشی ارائه شد.

معرفی کتاب‌هایی با موضوع اخلاق حرفه‌ای ازجمله «اخلاق حرفه‌ای در کتابداری و اطلاع‌رسانی»، «پنج دشمن کار تیمی»، «اخلاق حرفه‌ای»، «اخلاق حرفه‌ای در تمدن اسلام و ایران»، «ما چگونه ما شدیم» و «در فضیلت مدنیت» بخش دیگری از این کارگاه بود.

در پایان نیز شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌هایی به انجام تمرین‌های عملی پرداختند.

گفتنی است، معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات با مشارکت دانشگاه تهران و با هدف ارتقاء اخلاق حرفه‌ای در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دوره‌های آموزشی «اخلاق حرفه‌ای» را برگزار می‌کند. این کارگاه‌ها با حضور روسای شهرستان‌ها و گروهی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود.