چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل خبر داد؛

عضویت ۶۴ درصدی اهالی روستای ملاکندی پارس‌آباد در کتابخانه عمومی این روستا

روستای ملاکندی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از عضویت ۶۴ درصدی اهالی روستای ملاکندی شهرستان پارس‌آباد در کتابخانه عمومی این روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در بازدید از روستای ملاکندی پارس‌آباد بیان کرد: از جمعیت ۸۷۷ نفری روستا، ۵۶۰ نفر عضو کتابخانه عمومی هستند؛ در این روستا، شاهد اشتیاق شورانگیز کودکان، نوجوانان و جوانان به کتابخوانی و استفاده از منابع کتابخانه عمومی مرحوم حاج شیخ احمد مختاری ملاکندی هستیم. نشست‌های کتاب‌خوان، جمع خوانی کتاب و قصه‌خوانی از برنامه‌هایی است که به‌صورت هفتگی برای اعضای کتابخانه به اجرا درمی‌آیند.

عزیزخانی، ساختمان قدیمی و فضای محدود کتابخانه عمومی روستای ملاکندی را یکی از موانع توسعه این کتابخانه دانست و تصریح کرد: از سوی اهالی محترم روستا، قطعه زمین مناسبی برای احداث ساختمان جدید کتابخانه اهدا شده که امید است با مشارکت خیرین نیکوکار و اهتمام فرماندار محترم شهرستان پارس‌آباد، شاهد احداث ساختمان جدید کتابخانه در سال آینده نزدیک باشیم.

این مسئول، نقش کتابخانه‌های عمومی را در توسعه فرهنگی و علمی مناطق روستایی، تأثیرگذار دانست و تأکید کرد: بسیاری از کودکان و نوجوانان مستعد در مناطق روستایی، با راهنمایی کتابداران و شرکت در برنامه‌های کتابخانه‌ای، به استعدادهای خود پی می‌برند و در عرصه‌های مختلف علمی، هنری، ادبی و فرهنگی قدم می‌گذارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، همچنین تلاش‌های گلزار آفتابی، کتابدار سخت‌کوش کتابخانه عمومی روستای ملاکندی شهرستان پارس‌آباد را ستودنی دانست و ادامه داد: خیرین استان می‌توانند علاوه بر مشارکت در ساخت ساختمان جدید این کتابخانه، در خصوص اهدای کتاب و تجهیز کتابخانه نیز مشارکت کرده و در اجر اخروی این اقدام معنوی سهیم شوند.