یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸

با حضور امام جمعه پارس آباد و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد؛

تجلیل از منتخبان مسابقه کتابخوانی «من و کتاب» در پارس آباد

مسابقه کتابخوانی پارس اباد

منتخبان مسابقه کتابخوانی «من و کتاب» در پارس آباد تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در مراسمی که با هدف گرامیداشت ۲۵ آذر روز پژوهش و با حضور حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد، رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، بخشدار مرکزی پارس آباد، جمعی از رؤسای ادارات و علاقمندان به کتاب در کتابخانه عمومی شهید رجائی پارس آباد برگزار شد، از منتخبان مسابقه کتابخوانی «من و کتاب» تجلیل شد.

در این مراسم، امام جمعه پارس آباد با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در دین مبین اسلام و تمدن کهن ایران، زندگی مشاهیر کشور را آمیخته با کتابخوانی دانست و گفت: جوامعی که فرهنگ و اقتصاد توسعه یافته دارند، در سرانه عضویت در کتابخانه ها و کتابخوانی سرآمد سایر کشورها هستند.

حجت الاسلام رشادی، کتابخوانی را موجب ارتقای سطح آگاهی افراد برشمرده و افزود: مردمی که کتاب بخوانند، خرد را محور کارهای خود قرار داده و از خرافات، بزه و بداخلاقی بدور خواهند بود.

وی، لازمه ارتقای سطح کتابخوانی را تبدیل این هدف به فرهنگ روزمره مردم بیان کرده و تصریح کرد: برای این منظور باید همه دستگاه های اجرائی، فرهنگی، رسانه ها و سازمان های مردم نهاد دست به دست هم داده و کتابخوانی را به عنوان یکی از ارزش های اصلی جامعه، ترویج دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز طی سخنانی، با تقدیر از توجه امام جمعه، فرماندار و مسئولان پارس آباد به برنامه های کتابخانه ای، پژوهش را لازمه علم اندوزی دانسته و اظهار داشت: کتابخانه های عمومی آماده میزبانی از پژوهشگران هستند.

رباب عزیزخانی، برگزاری مسابقات کتابخوانی را موجب ترغیب شهروندان به مطالعه بیان کرده و افزود: در سال های اخیر با برگزاری نشست های کتاب خوان و جمع خوانی و با اجرای طرح کتاب خوان ماه توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، شاهد رشد قابل توجه کمی و کیفی برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی با هدف ارتقای سطح مطالعه اعضا بوده ایم.

وی لازمه تکمیل پروژه عمرانی کتابخانه مرکزی پارس آباد  را تخصیص اعتبارات لازم توسط اداره کل راه و شهرسازی ذکر کرده و خیرین را به مشارکت در ساخت، تکمیل و تجهیز این کتابخانه فراخواند.

همچنین، در ابتدای این مراسم، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد با ارائه گزارشی از فعالیت کتابخانه های عمومی، از مشارکت فرمانداری پارس آباد در برگزاری مسابقه کتابخوانی خبر داد.

حجت الاسلام امین پورمحمد، تعداد منتخبین این مسابقه را ۴۰ نفر ذکر کرده و افزود: این مسابقه در ایام گرامیداشت ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد و منتخبان، از بین ۱۰۶۲ نفر شرکت کننده در مسابقه انتخاب شده اند.