یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲

در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان لرستان صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی با سازمان هلال احمر استان لرستان

تفاهم نامه با هلال احمر

علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان و صارم رضایی مدیر عامل سازمان هلال احمر استان تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه ای که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان طرفین در سازمان هلال احمر استان برگزار شد، علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مطالعه و آموزش را فصل مشترک فعالیت های دو سازمان برشمرد و اظهار داشت ماحصل این مطالعه و آموزش در واقع ارتقای سطح فرهنگ و وجود شهروندانی آگاه در جامعه است.  

جهان آرا  انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل کتابخانه های عمومی و سازمان هلال احمر استان را حائز اهمیت فراوان دانست و عنوان کرد درصدد هستیم با انعقاد تفاهم نامه همکاری با سایر دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان به گسترش و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی درمیان اقشار مختلف مردم استان کمک کنیم.

صارم رضایی مدیر عامل سازمان هلال احمر استان نیز در این دیدار  مطالعه و کتابخوانی را از نیازهای اساسی جامعه امروزی برشمرد و اظهار داشت: گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه تنها بر عهده یک سازمان خاص نیست و تحقق این امر مهم در گرو مشارکت و همکاری سایر ادارات و دستگاه های اجرایی است.

رضایی انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان را یک افق نو در انجام فعالیت های مشترک میان دو سازمان برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا طرفین بتوانند از ظرفیت و شرایط موجود در راستای آگاهی بخشی و گسترش سطح فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در سطح استان به خوبی بهره بگیرند.

در پایان این جلسه پس از بررسی و تصویب بندهای مربوطه، تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای طرفین رسید. عضویت نیم بهای کارکنان و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در کتابخانه های عمومی استان، ایجاد کتابخانه های مشارکتی با همکاری طرفین، برگزاری مسابقات فرهنگی مشترک، برپایی جلسات و نشست های تخصصی معرفی کتاب، عضویت داوطلبانه کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی استان در جمعیت هلال احمر و برگزاری دوره های آموزش همگانی امداد و کمک های اولیه توسط سازمان هلال احمر استان از مهمترین مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان دو سازمان بود.