یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶

با حضور نماینده مردم بویین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های بخش دشتابی برگزار شد

نماینده بویین زهرا

جلسه انجمن کتابخانه‌های بخش دشتابی شهرستان بویین‌زهرا با حضور نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، جلسه انجمن کتابخانه‌های بخش دشتابی با حضور روح‌الله بابایی صالح، نماینده مردم بویین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

روح‌الله بابایی در این نشست اظهار داشت: مطالعه، زیرساخت اندیشه است و بدون اندیشه آدمی به خطا می‌رود، ساعات زندگی با مطالعه به لحظات ارزشمندتری تبدیل می‌شود. مطالعه مفید و کتابخوانی همچنین موجب افزایش آگاهی‌های اجتماعی - فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد. چنانچه فرد آگاهی و بصیرت بیشتری پیدا کند، رفتاری صحیح‌تر و تمایل کمتری برای ارتکاب جرم خواهد داشت. بدیهی است که کتابخانه‌های عمومی در افزایش آگاهی و بصیرت جامعه اثرگذار هستند و ما برای افزایش خدمات‌رسانی مفید کتابخانه‌های عمومی همکاری‌های لازم را خواهیم داشت.

رؤیا اسماعیلی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از حضور نماینده مجلس در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گفت: مشارکت مسئولان در  برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها بیانگر نگاه دلسوزانه و متعهدانه آن‌ها نسبت به امر مطالعه و توسعه کتابخوانی و موجب دلگرمی ما برای توسعه خدمات است.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی با همکاری و حمایت آموزش‌وپرورش می‌توانند گام‌های مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی در جامعه برداشته و موجب توسعه فرهنگ شوند. برای انجام فعالیت‌های فرهنگی باید از سنین پایه شروع کرد که در این راستا مدارس می‌توانند اثرگذار باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در پایان اولویت‌های این اداره کل را برای توسعه خدمات فرهنگی تشریح کرد.

صفر امینی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بویین‌زهرا نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه مسئولان شهرستان بویین‌زهرا همکاری خوبی با کتابخانه‌های این شهرستان دارند و  این امر انگیزه ما را برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق محروم این شهرستان افزایش می‌دهد.