یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان؛

تفاهم‌نامه همکاری بین اداره ‌کل کتابخانه‌ها و سازمان ورزش و جوانان همدان منعقد شد

تفاهمنامه همکاری

به‌منظور هم‌افزایی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان ورزش و جوانان استان همدان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، به‌منظور هم‌افزایی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان ورزش و جوانان استان همدان منعقد شد.

در این مراسم عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان همکاری سازمان‌های مختلف در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی را مؤثر دانست و اظهار داشت: کتابخوانی می‌تواند جوانان را از آسیب‌های اجتماعی برهاند و راه زندگی درست را به آن‌ها نشان دهد. سال گذشته نشست کتاب‌خوان با موضوع ازدواج با همکاری سازمان ورزش و جوانان برگزار شد که بسیار اثرگذار بود؛ می‌توان با برنامه‌ریزی‌های گسترده اقدامات بیشتری در این زمینه انجام داد.

زارعی ادامه داد: با هدایت جوان‌ها می‌توان طرح‌های نو و مهمی را به سرانجام رساند؛ سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) با اقشار مختلف جامعه به‌طور مستقیم در ارتباط هستند که می‌توان با تدابیر لازم از ظرفیت آن‌ها در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی قدم‌های مهمی برداشت هم‌افزایی دستگاه‌ها و سازمان‌ها در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه لازم است تا علاقه به کتاب و کتابخوانی درخور پایتخت تاریخ و تمدن ایران اسلامی ایجاد شود. درواقع اگر به دنبال رشد پایدار هستیم باید به حوزه فرهنگ توجه بیشتری داشته باشیم؛ ریسک‌پذیری، انرژی بالا، علاقه‌مندی و شور جوانی سمن‌ها در اجرای کارها اثربخش است.

در ادامه این جلسه اسدالله ربانی مهر، معاون فرهنگی و امور جوانان استان همدان نیز اظهار داشت: در حوزه آموزش فرهنگ مطالعه، سازمان‌ها، ادارات، خانواده‌ها و درمجموع همه اقشار نقش‌آفرین هستند و اداره کل کتابخانه‌های عمومی در این زمینه پیشرو است.

ربانی، خاطرنشان کرد: در نظر داریم زین پس ساعت مشخصی را به کتابخوانی اختصاص دهیم تا علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برای دریافت مطالب متنوع برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

وی با تأکید بر ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد، بیان کرد: امید است با همکاری و بهره‌گیری از نیروهای جوان و مستعد، گستره کارهای فرهنگی در حوزه کتابخوانی توسعه پیدا کند؛ چراکه از دوران انقلاب تاکنون، هرکجا کار سخت بود، توسط جوانان توانمند، مشتاق و محجوب و به‌دوراز هرگونه بوروکراسی اداری به‌خوبی حل شده است.