یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷

با حضور جمعی از کتابداران برگزار شد؛

دوره هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی در بوشهر

کراپ‌شده - دوره هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی در بوشهر

دوره «هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی» با حضور ۴۰ تن از کتابداران بوشهری در کتابخانه عمومی شهدای باغ زهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر، دوره «هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی» با حضور ۴۰ نفر از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر برگزار شد.

شاهدخت موسی‌زاده، مدرس و فعال حوزه کودک و نوجوان، درباره این دوره گفت: دوره «هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی» به‌منظور تقویت مهارت‌های کتابداران بخش‌های کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی کشور، در سراسر کشور در حال برگزاری است.

وی با اشاره به تأکید دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر ضرورت توجه به کودکان و نوجوانان، افزود: با توجه به اهمیت توجه به کودکان و نوجوانان، قصه‌گویی در بخش‌ کودک کتابخانه‌های عمومی از اصلی‌ترین برنامه‌های ویژه برای این دسته از مخاطبان است.

موسی‌زاده با اشاره به برگزاری این دوره دو روزه، ادامه داد: روز اول این دوره به طرح مباحث و تئوری‌های قصه‌گویی اختصاص دارد و فعالیت روز دوم نیز شامل تشکیل کارگاه قصه‌گویی و ارائه کار عملی توسط شرکت‌کنندگان است.

وی گفت: توجه محورهای اصلی قصه‌گویی شامل شرایط و روحیه قصه‌گو، مخاطب قصه، زمان و نوع قصه و ارائه تمریناتی با محور خلاقیت‌های بعد از انتخاب قصه، حفظ ساختار اصلی و تغییر در ساختار فرعی آن از دیگر مباحث این دوره است.

این مدرس ادامه داد: چگونگی آغاز، پیشبرد و پایان مناسب و دل‌چسب برای کودکان و ارائه کار عملی نیز بخش دیگری از بخش‌های این دوره آموزشی برای کتابداران است.

گفتنی است، در پایان این دوره به همه شرکت‌کنندگان گواهینامه آموزشی اعطاء خواهد شد.