یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶

به‌همت کتابخانه عمومی شیخ شرف‌الدین اردبیل برگزار شد؛

کارگاهی برای آشنایی مادران با قصه‌گویی

کراپ‌شده - کارگاهی برای آشنایی مادران با قصه‌گویی در اردبيل

کارگاه آموزش قصه‌گویی به مادران در کتابخانه عمومی شیخ شرف‌الدین اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، نشست آموزش قصه‌گویی به مادران با حضور رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل و جمعی از مادران و اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی شیخ شرف‌الدین در این مرکز برگزار شد.

در این مراسم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، ضمن دعوت از همه مادران به قصه‌گویی برای کودکان گفت: قصه‌گویی برای کودکان موجب آشنایی این نسل با لذت کتابخوانی و عبرت گیری از داستان کتاب‌ها می‌شود.

عزیزخانی، سرگرم شدن والدین در شبکه‌های اجتماعی را خطری جدی برای کانون گرم خانواده دانست و افزود: خانواده‌هایی که با قصه‌خوانی برای کودکان، آنها را به یادگیری و معرفت اندوزی تشویق می‌کنند، جوانانی آگاه و خردورز به جامعه تحویل خواهند داد.

وی از آمادگی کتابداران برای اجرای برنامه‌های قصه‌خوانی در بخش کودک کتابخانه‌های عمومی خبر داد و تصریح کرد: والدین می‌توانند با همراهی کودکان در برنامه‌های کتابخوانی و قصه‌گویی، مشوق این عزیزان در مسیر انس با کتاب باشند.

قصه‌خوانی حدیث محسن‌زاده از اعضای مستعد کتابخانه عمومی شهید رجائی بخش هیر از توابع شهرستان اردبیل برای مادران از بخش‌های جالب این برنامه بود.