یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹

در راستای رونق‌ فضای فرهنگی کتابخانه‌های عمومی صورت گرفت؛

فعالیت ۶ کانون ادبی و فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد

کراپ‌شده - فعالیت ۶ کانون ادبی و فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت‌های فرهنگی شامل نقد ادبی، شاهنامه‌خوانی، تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه و شعرخوانی و قصه‌گویی در کانون‌های ادبی کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان با اعلام خبر فعالیت فرهنگی بیش از ۶ کانون ادبی در کتابخانه‌های عمومی استان، گفت: کانون‌های ادبی و فرهنگی در چند سالی اخیر با تشکیل جلسات نقد ادبی، نشست‌های کتاب‌خوان و جمع‌خوانی بر رونق فرهنگ مطالعه در کتابخانه‌های عمومی افزوده‌اند.

 یاسر رحیمیان تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد درحال‌حاضر بیش از ۶ کانون ادبی، فرهنگی فعال دارد که به برگزاری جلسات هفتگی یا ماهیانه در کتابخانه‌ها، محافل ادبی و فرهنگی و هنری می‌پردازند و با استقبال خوبی از سوی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی و دوستداران فرهنگ و هنر مواجه شده‌اند.

رحیمیان افزود: کانون ادبی فانوس در کتابخانه آیت‌الله ملک حسینی شهر یاسوج با نشست کتابخوانی و نقد ادبی کتاب و شعر، کانون قرآن و نهج‌البلاغه با تفسیر و روخوانی قرآن و نهج‌البلاغه در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهر لنده، کانون ادبی قاش مستان با شعرخوانی و بررسی اشعار شاعران در کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای شهر سی سخت و کانون شاهنامه‌خوانی با خوانش شاهنامه به گویش محلی در کتابخانه عمومی رودکی شهر دوگنبدان و کانون ادبی شاهنامه شناسی با تفسیر داستان‌های شاهنامه در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر دهدشت از فعال‌ترین این کانون‌ها هستند که علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده‌اند.   

وی افزود: کانون‌های ادبی کتابخانه‌های عمومی موجب ارتقاء فرهنگ مطالعه مفید و آشنایی افراد با نویسندگان و نقد کتاب می‌شود.

رحیمیان تأکید کرد: تلاش می‌شود با راه‌اندازی کانون‌های ادبی و حلقه‌های سیر مطالعاتی در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان گامی مؤثر در ارتقاء کیفیت مطالعه و پرورش اعضاء علاقه‌مند در حوزه‌های مختلف ادبی و فرهنگی برداشته شود.