یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶

با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوار برگزار شد

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوار

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوار به‌منظور بررسی نیازهای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوار به‌منظور بررسی نیازها و مسائل کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و مسئولان شهرستان برگزار شد.

روح‌الله منوچهری در این نشست اظهار داشت: کوار ازنظر سرانه فضای کتابخانه‌ای و به‌تبع آن دیگر معیارهای این حوزه، از میانگین استانی پایین‌تر است و این بیانگر ضرورت توجه هرچه بیشتر مسئولان به  حوزه کتابخانه‌های عمومی است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با تأکید بر اینکه در حوزه کتابخانه‌های عمومی کوار باید انقلابی صورت گیرد، بیان کرد: درمجموع بیست شهر استان فارس فاقد کتابخانه است و بخش طسوج کوار که به‌تازگی نیز به شهر ارتقا یافته است یکی از این مناطق محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به سهم نیم درصد کتابخانه عمومی شهر کوار خواستار پرداخت منظم و به‌موقع سهم کتابخانه‌های عمومی شد.

داریوش دهقان، فرماندار شهرستان کوار نیز در این دیدار با اشاره به اینکه توجه به کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی از اولویت‌های اصلی فرمانداری کوار است، عنوان کرد: در این شهرستان با همدلی رؤسای ادارات  و ائمه جمعه، به مقوله کتاب و کتابخوانی توجه ویژه‌ای می‌شود؛ نمونه آن برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه مدیران است که تاکنون شش دوره از این مسابقه با حضور مدیران شهرستان برگزار شده است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوار از همکاری فرمانداری با مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان خبر داد و گفت: شهرستان کوار به کتابخانه‌های بیشتر نیاز دارد که در راستای ساخت و گسترش کتابخانه‌های عمومی، فرمانداری همکاری‌های لازم را خواهد داشت.

علی‌اصغر عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوار نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی کوار، به‌ضرورت گسترش تنها کتابخانه عمومی این شهر اشاره کرد و گفت: کتابخانه عمومی امام هادی (ع) در حال حاضر تنها کتابخانه عمومی شهر کوار است که با توجه به جمعیت و نیاز این شهر به‌تنهایی جوابگوی نیاز اطلاعاتی علاقه‌مندان نیست و بر آنیم که با همکاری شهرداری این کتابخانه را توسعه دهیم.

گفتنی است در ادامه این نشست محمود نامجو، سرپرست شهرداری کوار از همکاری این مجموعه با اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برای توسعه کتابخانه عمومی امام هادی (ع) و پرداخت بدهی‌های معوقه شهرداری به کتابخانه‌ها تا پایان دی‌ماه خبر داد.

در حاشیه این نشست، سرپرست و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان از دو کتابخانه عمومی امام هادی (ع) شهر کوار و «دارالفنون» روستای اکبرآباد بازدید کردند.