چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶

بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از کتابخانه‌های استان؛

کشف استعدادها از مهم‌ترین مأموریت‌های کتابداران است

بازدید فریم و کیاسر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در بازدید از کتابخانه‌های عمومی استان کشف و پرورش استعدادها را از مهم‌ترین مأموریت‌های کتابداران در مناطق دوردست دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آرزو ولی پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی فریم و کیاسر، تنکابن، نشتارود، رامسر، کتالم و سادات شهر، با کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها به گفتگو پرداخت.

وی در این بازدیدها، ضمن آگاهی از وضعیت، امکانات و عملکرد کتابخانه‌ها، در گفتگو با مسئولین این مراکز مشکلات و راه‌حل‌های موجود را بررسی کرد. ولی پور مرکزیت فرهنگی کتابخانه‌ها در شهرهایی مانند فریم و کیاسر را، فرصت مغتنمی برای کتابداران دانست تا در ایجاد عدالت مطالعاتی نقش بسزایی ایفا کنند.

وی با تقدیر از تلاش کتابداران در این مناطق، معرفی کتاب‌های فاخر و ارزشمند را گامی مهم در راستای ترویج کتابخوانی دانست و گفت: کشف استعدادها و پرورش آن‌ها با کتابخوانی از مهم‌ترین مأموریت‌های کتابداران است. کتابداران با ایمان به رسالت بزرگی که بر دوش دارند، باید نقش خود را به‌گونه‌ای ایفا کنند که آیندگان جایگاه بالای فرهنگی سال‌های آتی را مرهون تلاش آنان بدانند. دغدغه، ابتکار و پشتکار ضامن طراوت و موفقیت در هر مجموعه‌ای است و امیدواریم در تمامی کتابخانه‌های عمومی شاهد برقراری چنین فضایی باشیم. آگاهی از مشکلات کتابخانه، بررسی روند موفقیت کتابخانه‌های برتر، مطالعه روزانه و کار از روی علاقه، کتابدار را از رخوت نجات داده و مسیر موفقیت را برای او هموار می‌کند.

ولی پور افزود: ساختمان کتابخانه‌های عمومی، میزان و کیفیت امکانات و منابع، شاداب سازی بخش کودک از مسائلی است که باید به آن‌ها توجه ویژه شود؛ چراکه در جذب مخاطب به کتابخانه‌های عمومی بسیار مؤثر است و تمامی برنامه‌های فرهنگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی رفع مشکلات موجود را فرایندی زمان‌بر دانست و با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای احداث کتابخانه‌های جدید در استان، گفت: رضایت اعضای کتابخانه‌های عمومی از خدمات کتابخانه‌ای و فرهنگی نماد موفقیت کتابداران است؛ در تلاشیم توازن را در پیشرفت همه‌جانبه رعایت کنیم؛ امید است در سال‌های آتی به سطح قابل قبولی از خدمات فرهنگی در استان دست‌یابیم.