چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳

به مناسبت هفته فرهنگی ساوه صورت گرفت؛

بازدید استاندار مرکزی از غرفه کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوه

بازدید استاندار مرکزی

هم‌زمان با هفته فرهنگی ساوه، استاندار مرکزی به همراه جمعی از مسئولین از غرفه کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مرکزی، به مناسبت هفته فرهنگی شهرستان ساوه، استاندار استان مرکزی به همراه فرماندار ساوه، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مسئولین از غرفه کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوه بازدید کرد.

در این بازدید استاندار مرکزی جویای وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوه شد و مطالبی در راستای بهبود شرایط کتابخانه‌ها و جذب اعضا بیان کرد. در ادامه سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان پرداخت.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوه در خصوص غرفه این اداره در نمایشگاه هفتگی شهرستان ساوه گفت: این غرفه با همت کتابداران و کارکنان اداره شهرستان ساوه و با هدف معرفی خدمات و برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی از قبیل نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات نقد کتاب، جلسات قصه گویی و جمع خوانی کتاب و نیز توزیع بروشورهای ویژه اطلاعات کتابخانه‌های عمومی به شهروندان دایر شده است.
محمد اشرفیان اجرای برنامه‌های متنوع مسابقه نقاشی و قصه گویی توسط کتابداران با هدف جذب کودکان و دانش آموزان به کتاب و کتابخانه های عمومی را از مهمترین برنامه‌های این غرفه عنوان کرد و گفت: استقبال دانش آموزان از غرفه و برنامه‌های آن بسیار چشمگیر بود و امیدواریم بتوانیم با این قبیل برنامه‌ها، کودکان و دانش‌آموزان را به کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوه جذب نماییم.
وی در پایان بیان کرد: بخش کتاب‌های نویسندگان بومی نیز با هدف معرفی نویسندگان ساوجی در این غرفه دایر بود که با استقبال بازدیدکنندگان و شهروندان همراه شد.