چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱

با حضور استاندار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان ایلام برگزار شد

دومین انجمن

دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان ایلام در سال جاری با حضور استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری،  ۱۹ آذرماه با حضور استاندار، دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، مدیرکل راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سایر اعضا در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

در این جلسه سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام با اشاره به پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، بر لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی برای به اتمام رساندن و بهره‌برداری از این پروژه‌ها تأکید کرد.

در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به مصوبات جلسه پیشین، گفت: نخستین مصوبه جلسه گذشته در خصوص کتابخانه مرکزی بود که در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید. بحث تأسیس دو کتابخانه روستایی نیز با توجه به اعتبار تخصیص‌یافته از سوی بنیاد برکت، پیگیری خواهد شد. موضوع تسویه بدهی شهرداری‌ها نیز امید است با عنایت استاندار محترم تحقق پیدا کند. در خصوص تجهیز فضاهای فرهنگی شهرستان‌ها نیز مدیرکل امور روستایی قول مساعد دادند که امید است این امر به‌زودی انجام شود.

واگذاری ساختمان کتابخانه آیت‌الله حیدری توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان طی تفاهم‌نامه‌ای جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی؛ پرداخت بدهی پیمانکار برق کتابخانه مرکزی؛ تأمین منابع کتابخانه مرکزی از محل منابع اختصاص‌یافته جهت خرید کتاب توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اقدامات لازم جهت تسریع در انجام پروژه کتابخانه مرکزی؛ انجام مناقصه پروژه‌های عباس‌آباد دره شهر و چشمه ماهی هلیلان؛ استفاده از اسامی شخصیت‌ها و مشاهیر استان در نام‌گذاری کتابخانه‌های جدید و فراهم کردن زمینه بهره‌برداری از کتابخانه‌های مرکزی و آیت‌الله حیدری برای استفاده مردم شهر ایلام از مصوبات این جلسه بود.