چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷

در راستای تقویت فرهنگ مطالعه در میان دانشجویان صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه و سازمان بسیج دانشجویی استان

کراپ‌شده - تفاهم‌نامه کتابخانه‌های کرمانشاه و سازمان بسیج دانشجویي

اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه، در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای سطح آگاهی و دانایی دانشجویان تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه و سازمان بسیج دانشجویی استان باهدف توسعه فرهنگ کتابخوانی، تعاملات علمی، فرهنگی، پژوهشی و ارتقا سطح آگاهی و مطالعه افراد جامعه به‌ویژه دانشجویان بسیجی باحضور معصومه حسنی خوانسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه؛ صلاح‌الدین قره‌تپه، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان و جمعی از کارشناسان منعقد شد.

حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه در این مراسم گفت: این تفاهم‌نامه باهدف ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی در بین دانشجویان بسیجی استان کرمانشاه و اعتلای روحیه بسیجی در بین اقشار جامعه امضا شده است و امیدواریم گامی مؤثری در مسیر توسعه فرهنگی و اجتماعی باشد.

حسنی خوانسار، ادامه داد: همکاری کتابخانه‌های عمومی در ایجاد بستر استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی و پژوهشی، مشاوره جهت منابع موجود در کتابخانه‌ها، مشارکت در برگزاری مسابقات، نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌های علمی و فرهنگی، اهدای محصولات فرهنگی به دانشجویان بسیجی، اطلاع‌رسانی و معرفی برنامه‌های فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی در کتابخانه‌های عمومی، برگزاری نشست‌های مشترک کتاب‌خوان، نقد کتاب و... با سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه از مفاد این تفاهم‌نامه است.

در ادامه، صلاح‌الدین قره‌تپه، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه گفت: جهاد علمی و ایجاد زمینه تحقیق و پژوهش‌ با نگاهی جهادی و بسیجی‌وار از شاخص‌های مهم سازمان بسیج دانشجویی استان است که با جدیت پیگیری می‌شود.

وی در ادامه گفت: در این راستا در پی مذاکراتی با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، موفق به عقد تفاهم‌نامه‌ای با هدف استفاده دانشجویان بسیجی از پتانسیل کتابخانه‌های عمومی در عرصه علمی و پژوهشی شدیم.

قره‌تپه عنوان کرد: سازمان بسیج دانشجویی در پی این تفاهم همکاری سعی دارد علاوه بر برنامه‌های ذکرشده با دعوت از اساتید دانشگاه در برگزاری جلسات نقد و رونمایی از کتاب نیز مشارکت خواهیم کرد.

این تفاهم‌نامه، شامل همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه و سازمان بسیج دانشجویی در خصوص فراهم آوردن زمینه استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی و پژوهشی کتابخانه‌ها، برگزاری همایش‌ها و گردهمایی علمی و فرهنگی، برگزاری جلسات نقد کتاب در حوزه‌های مختلف، اهدای محصولات فرهنگی و تبلیغی جهت اطلاع‌رسانی در دانشگاه‌ها و پایگاه‌های بسیج، ارائه تخفیف ۱۰۰ درصدی عضویت در کتابخانه‌های عمومی برای بسیجیان فعال و تخفیف ۳۰ درصدی برای بسیجیان عادی دانشجو، اطلاع‌رسانی و معرفی قابلیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی در بین دانشجویان و بسیجیان، برگزاری جلسات فرهنگی در دانشگاه‌ها با موضوع ارتقا فرهنگ کتابخوانی استان و... است.

گفتنی است، مدت اعتبار این تفاهم‌نامه سه سال است و ارتقا سطح کیفی و کمی فرهنگ مطالعه و ارتقا فرهنگ مطالعه از طریق برگزاری مسابقات، گردهمایی، معرفی و نقد کتاب از دیگر اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.