دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳

با هدف ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه‌های عمومی به نمایندگان کرج صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد با نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی

کراپ‌شده - دیدار مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد با نمایندگان مردم کرج

محمدزاده مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با محمدجواد کولیوند و عزیز اکبریان نمایندگان مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز، مرتضی محمدزاده مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور در خانه ملت، با محمدجواد کولیوند و عزیز اکبریان نمایندگان مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 محمدزاده ضمن تشکر از حمایت نمایندگان البرز از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی گفت:  آمار حضور نمایندگان محترم استان در برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی نشان ازتوجه وعنایت نمایندگان محترم به حوزه کتابخانه هاست.

مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ادامه داد: ارائه گزارش مستمر از وضعیت کتابخانه‌های عمومی و فعالیت‌های انجام شده به نمایندگان محترم توسط نهاد  بر کیفیت ارتباط کتابخانه‌های عمومی و نمایندگان مردم می‌افزاید.

وی با اشاره به نزدیک شدن به فصل بودجه‌بندی مجلس، ضمن ارائه گزارشی مختصر از فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: درحال‌حاضرحدود ۷۵۰۰ نفر پرسنل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به فعالیت مشغولند و این نهاد به عنوان یک مجموعه فرهنگی پویا، در مراکز شهرها، شهرستان ها، بخش ها و اکثر روستاها دارای کتابخانه است که به ارایه خدمات می پردازند.

وی افزود: تعداد زیادی روستاهایی با جمعیت بیش از ۱۵۰۰ نفر، دارای کتابخانه عمومی هستند و  این آمار نشان‌دهنده فعالیت کتابخانه‌ها در ۷۲۰ روستای کشور است و برای توسعه کتابخانه های روستایی نیاز به تخصیص اعتبار ازسوی دولت و مجلس محترم است.

گفتنی است، در پایان این نشست حجت‌الاسلام فلاح ضمن ارائه گزارشی از کتابخانه‌های عمومی استان از خرید دستگاه چاپ بریل توسط یکی از خیرین البرزی برای کتابخانه‌های عمومی کرج خبر داد.

نمایندگان استان نیز در پایان ضمن ابراز رضایت از خدمات صورت گرفته در حوزه کتابخانه های عمومی، در جهت رفع مشکلات اعتباری و بودجه نهاد در سال ۹۷ قول مساعد دادند.