یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲

به‌منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان و امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه

دیدار با امام جمعه استانه

به‌منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی، حجت‌الاسلام ساجدی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با هادی نوری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان، حجت‌الاسلام محمد ساجدی، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی با هادی نوری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

نوری در این دیدار رشد آگاهی‌های اجتماعی را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای مطالعه دانست و گفت: کتاب وسیله‌ای برای تجلی اندیشه‌هاست و چنانچه این مهم در جامعه ترویج نشود، بسیاری از ناهنجاری‌ها چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی گسترش خواهد یافت.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مسئله فرهنگ‌سازی در تمامی زمینه‌ها، تصریح کرد: رشد موزون زیرساخت‌ها و اختصاص اعتبارات در کنار فرهنگ‌سازی مناسب گفتمان کتابخوانی و استفاده از ابزار نوظهور در فضای مجازی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

وی ادامه داد: به دنبال تخصیص منابع و امکانات به بخش‌ها و روستاهای استان گیلان در سال‌های گذشته، امروز شاهد توسعه مراکز فرهنگی در این مناطق هستیم، درحالی‌که بسیاری از مراکز شهرستان‌ها از این فضاهای فرهنگی بی‌بهره‌اند. در حال حاضر یکی از اولویت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایجاد و توسعه کتابخانه‌های عمومی در مراکز شهرستان‌ها برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است و در این حوزه اقدامات مناسبی در حال انجام است.

هادی نوری با تأکید بر ضرورت استفاده از افراد شایسته در عرصه‌های اجرایی، بیان کرد: اخذ تصمیمات صحیح و پرداخت هزینه‌ها، مقدمه نیل به شرایط مطلوب است و گیلان برای رسیدن به توسعه،‌ مسیری طولانی پیش رو دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان ویژه اقشار مختلف به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات کتابخانه‌های عمومی، برگزاری کتاب‌خوان ویژه مدیران را در جهت توسعه فرهنگ مطالعه در میان این قشر مفید دانست.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه نیز در این دیدار بر ضرورت همکاری تمامی مسئولین برای رشد مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان تأکید کرد و این امر را لازمه توسعه زیرساخت‌های فرهنگی دانست.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین برای رفع مشکلات کتابخانه‌ها اظهار داشت: هدایت خیرین که در استان گیلان منشأ خدمات ارزنده بسیاری بوده‌اند به سمت‌وسوی کتابخانه‌های عمومی امری واجب است.

این مدرس دانشگاه همچنین بر ضرورت تعادل و تناسب بین اندیشه ورزی و عمل‌گرایی در مدیران تأکید کرد و خواستار اهتمام بیش‌ازپیش مسئولین استان به توسعه فرهنگی شهرستان آستانه‌اشرفیه شد.