سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹

تأکید معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تکمیل کتابخانه عمومی شماره دو داراب؛

سید هادی حسینی از کتابخانه های عمومی شهرستان های داراب و زرین دشت بازدید کرد

بازدید معاون وزیر ارشاد از کتابخانه های عمومی فارس

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفر به دو شهرستان داراب و زرین دشت از کتابخانه های عمومی این دو شهرستان بازدید و از روند فعالیت آن ها باخبر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در این سفر که با حضور روح الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی،  بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، رضا انصاری نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین ‌دشت و جمعی از مسئولان این شهرستان ها همراه بود، معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه های عمومی شهید یحیی انصاری داراب و آیت الله نسابه زرین دشت بازدید کرد.

سید هادی حسینی در این بازدید با تأکید بر تکمیل هرچه سریع تر کتابخانه عمومی شماره دو داراب اظهار داشت: مشکل حقوقی این کتابخانه در دست بررسی است و تاحدودی برطرف شده است؛ لذا مسئولان شهرستان باید هر چه زودتر در زمینه تکمیل و بهره برداری از این کتابخانه اقدام نمایند.

وی همچنین خواستار رسیدگی مسئولان هر دو شهرستان به وضعیت کتابخانه های عمومی و افزایش سرانه زیربنای کتابخانه های عمومی شد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شیوه ارسال منابع به کتابخانه های عمومی نیز اشاره کرد و با بررسی منابع موجود در کتابخانه ها و بازدید از آخرین بسته های ارسالی منابع به کتابخانه عمومی آیت الله یحیی انصاری داراب، این روند را مطلوب عنوان کرد.

وی همچنین عنوان کرد: توافق‌هایی برای راه‌اندازی کتابخانه در بخش‌ها و روستاهای فاقد کتابخانه، تکمیل و تجهیز طرح های فرهنگی موجود و ساخت‌ مرکز فرهنگی در جنوب شهر داراب در دستور کار مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می‌گیرد.

روح الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این بازید با اشاره به وضعیت کتابخانه عمومی شماره ۲ گفت: این کتابخانه با اختصاص بودجه  تا نیمه ساخته شده است؛ اما به دلیل داشتن مشکلات حقوقی روند تکمیل آن بیش از ۱۰ سال است که متوقف شده این در حالی است که شهر داراب با توجه به جمعیت آن و استقبال مردم به این کتابخانه نیاز بسیار دارد.

دکتر رضا انصاری نماینده مردم داراب و زرین نیز در این بازدید با اشاره به اینکه شهر فدامی به کتابخانه نیاز دارد، خواستار توجه هرچه بیشتر مسئولان به کتابخانه شد و عنوان کرد: در شهرستان داراب ۳۰۰ روستا وجود دارد که ۲۰روستا جمعیت بالای ۱۵۰۰ نفر دارد و این این میان تنها ۳ روستا کتابخانه دارند.