سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵

هم‌زمان با گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد؛

نشست شعرخوانی برای اعضای کودک کتابخانه عمومی امام رضا (ع) بجنورد

کراپ‌شده - شعرخوانی برای اعضای کودک کتابخانه امام رضا (ع) بجنورد

نخستین نشست «شعرخوانی برای کودکان» هم‌زمان با گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در کتابخانه عمومی امام رضا (ع) بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، میثم مهرنیا کتابدار کتابخانه عمومی امام رضا (ع) دراین‌باره گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نخستین نشست «شعرخوانی برای کودکان» با حضور کودکان و مربیان مهدکودک «راه رشد» در بخش مرجع کتابخانه عمومی امام رضا (ع) برگزار شد.
مهرنیا افزود: در این نشست صمیمی کتاب «ابر اومد، باد اومد»، به قلم افسانه شعبان نژاد و تصویرگری سارا ایروانی، بلندخوانی شد و کودکان در خوانش اشعار مشارکت کردند.
مهرنیا عنوان کرد: طی هماهنگی انجام شده توسط کتابخانه عمومی امام رضا (ع)   و تعدادی از مهدکودک‌های شهر بجنورد،  مقرر شد جلسات قصه‌خوانی هفتگی با مشارکت کودکان در این کتابخانه برگزار شود.
وی افزود: مقطع پیش‌دبستانی مهم‌ترین مرحله برای آشنایی و علاقه‌مندی با کتاب است و بهتر است بیشترین سرمایه‌گذاری در زمینه کتاب و کتابخوانی در این مقطع صورت گیرد.
کتابدار کتابخانه عمومی امام رضا (ع) ادامه داد: دعوت از استاد فرهادی نویسنده و یکی از فعالان ترویج شاهنامه‌خوانی به کتابخانه، بخش دیگری از برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی بود.

این کتابدار ادامه داد: فرهادی در این بازدید بر اهمیت ترویج شاهنامه‌خوانی در مهدکودک‌ها و مدارس تأکید کرد و تجهیز کتابخانه‌های کودک به داستان‌های شاهنامه را اتفاقی مبارک و هوشمندانه دانست.
وی افزود: استاد فرهادی در این دیدار ضمن دعوت از مسئولان برای گسترش فرهنگ شاهنامه‌خوانی و مطالعه، همچنین اهدای یکی از آثار تألیفی خود با عنوان «اسطوره» به کتابخانه برای همکاری در زمینه شاهنامه پژوهی و ترویج شاهنامه‌خوانی، ابراز آمادگی کرد.