سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳

به‌منظور ارتقاء شاخص‌های فرهنگی در استان انجام شد؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دانشگاه کردستان

تفاهم نامه با دانشگاه کردستان

تفاهم‌نامه همکاری مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان و پژوهشکده کردستان شناسی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان و پژوهشکده کردستان شناسی منعقد شد.

اسماعیل احمدی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه با تأکید بر لزوم ارتقاء بنیه علمی جامعه با ترویج فرهنگ کتابخوانی، اظهار داشت: همکاری نهادهای فرهنگی و مؤسسات آموزش عالی نقش مهمی در توسعه فرهنگی جامعه دارد. در این تفاهم‌نامه بهره‌مندی از توان فرهنگی، فکری، پژوهشی، تبادل اطلاعات در زمینه‌های مختلف و  استفاده از خلاقیت و تجربیات طرفین برای اجرای برنامه‌های مشترک و همکاری‌های دوجانبه  به‌منظور تقویت بنیه علمی جامعه موردتوجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: توسعه  فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش در جامعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های طرفین در جهت ارتقاء شاخص‌های فرهنگی استان از اهداف این تفاهم‌نامه است. در این راستا همکاری‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی و آموزشی مشترک، برگزاری همایش‌های مشترک در سطح استان بر اساس موضوعات موردتوافق طرفین و برگزاری نشست‌های مشترک کتابخوانی و نقد و بررسی کتاب مدنظر است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان تصریح کرد: برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان تخصصی، نمایش آثار منتخب علمی- پژوهشی در کنار معرفی تازه‌های کتاب در کتابخانه‌های عمومی، همکاری در برگزاری مراسم رونمایی و نقد کتاب، برخی از تعهدات کتابخانه‌های عمومی کردستان در تفاهم‌نامه است. همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برای کارکنان و اعضای کتابخانه و همچنین معرفی کتاب به‌صورت حرفه‌ای در کتابخانه‌های عمومی استان الزامی است.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود به تعهدات پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان اشاره کرد و گفت: همکاری در برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برای کارکنان و اعضای کتابخانه و  مشارکت در اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی ازجمله این تعهدات است.