یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴

با حضور تولیت آستان قدس رضوی در کتابخانه مشارکتی شهید مدرس کاشمر؛

کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت‌الله مدرس (ره)» رونمایی شد

آیت الله سید ابراهیم رئیسی

به مناسبت دهم آذرماه سالروز شهادت شهید مجاهد آیت‌الله سیدحسن مدرس(ره) با حضور تولیت آستان قدس رضوی از کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت‌الله سیدحسن مدرس(ره)» در محل کتابخانه مشارکتی زیارتگاه شهید مدرس(ره) رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، هم‌زمان با دهم آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس (ره) و با حضور تولیت آستان قدس رضوی، کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت‌الله سیدحسن مدرس (ره)» در کتابخانه مشارکتی زیارتگاه شهید مدرس (ره) رونمایی شد.

حمزه سپهریان، مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس کاشمر در حاشیه این مراسم گفت: در راستای تبیین ابعاد روحی، بینش سیاسی و اندیشه‌های اقتصادی آیت‌الله سیدحسن مدرس (ره)، فقیه و مجاهد خستگی‌ناپذیر، موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) و زیارتگاه شهید مدرس (ره)، اندیشه‌های اقتصادی این عالم بزرگوار را در قالب کتابی تدوین و چاپ کرده است.

وی ادامه داد: کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت‌الله مدرس (ره)» در دو فصل تدوین شده است؛ فصل نخست، با عنوان «کارنامه درخشان» به معرفی شهید مدرس (ره)، فقیه و مجاهد خستگی‌ناپذیر می‌پردازد. فصل دوم این کتاب نیز با عنوان «زیرساخت‌های توسعه اقتصادی در اندیشه شهید مدرس» به افکار، اندیشه‌ها و مذاکرات اقتصادی شهید مدرس (ره) پرداخته و مباحثی ازجمله مالیات، مشارکت عمومی، مالکیت خصوصی، نفت، توجه به چشمه‌های ثروت کشور و... در آن مطرح می‌شود.

سپهریان ادامه داد: مهم‌ترین مبحث در فصل دوم این کتاب، زیربنای رشد و توسعه اقتصادی در اندیشه شهید مدرس (ره) است؛  در این بخش مسائلی ازجمله حمایت از تولید داخلی و تأکید بر استفاده از کالای داخلی، استفاده از تجربه و تخصص نیروهای داخلی در بهره‌برداری از معادن و منابع، جلوگیری از خروج سرمایه از کشور، توجه به صنعت، اهمیت و جایگاه راه‌ آهن در اقتصاد، توجه به نحوه خرج کردن سرمایه مملکت، توجه به کشاورزی و خالصجات و حمایت از صادرات موردبررسی قرار گرفته است.

مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) یادآور شد: کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت‌الله مدرس (ره)» توسط انتشارات به نشر در ۱۲۸ صفحه و قطع رقعی، در ۲ هزار نسخه چاپ و منتشر شده است.