شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷

با حضور عضو هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور؛

مراسم گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان خراسان‌جنوبی برگزار شد

مراسم گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» خراسان‌جنوبی

جمعی از کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی خراسان‌جنوبی در مراسم گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» این استان تقدیر و تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی، مراسم گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان خراسان‌جنوبی روز پنج‌شنبه بیست و پنجم آبان با حضور مهردخت وزیرپور کشمیری عضو هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور و مشاور دبیرکل نهاد، زهرا ترکی مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی نهاد، محمد حسینی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی، عصمت محمودی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی، علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند، محمدرضا رضایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی و جمعی از مدیران و کتابداران این استان برگزار شد.

مهردخت وزیرپور عضو هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور در ابتدای این مراسم، با اشاره به اهمیت کتابخوانی به عنوان زیربنای توسعه فرهنگی در کشور، بیان کرد: فعال کردن بخش کودک در کتابخانه‌های عمومی از جمله برنامه‌های مهمی است که در چند سال گذشته توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور پیگیری می‌شود.

محمد حسینی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی نیز در ادامه این مراسم با تأکید بر لزوم ایجاد جذابیت در فضای کتابخانه‌ها برای جذب مخاطب گفت: کتابداری کاری سخت و کتابداران نقشی مهم در جذب مخاطب و افزایش سرانه مطالعه دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی نیز در بخش دیگری از این مراسم، با اشاره به اجرایی شدن پژوه‌های عمرانی نهاد از محل اعتبارات استانی، بر لزوم انجام تکلیف شهرداری‌ها در پرداخت سهم نیم‌درصد از درآمدهای خود به انجمن کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.

 محمدرضا رضایی همچنین یادآور شد: از ۳۴ پروژه در حال احداث اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، ۱۴ پروژه در روستاهای با جمعیت بالای هزار و پانصد نفر و ۱۰ پروژه دیگر نیز در مناطق شهری، در سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

در پایان این مراسم نیز ۱۸ نفر از فعالان عرصه کتابخوانی و کتابداران نمونه خراسان‌جنوبی به همراه سیده‌طاهره هاشمی، الهام فغانی و مریم خودکار به عنوان کتابداران نمونه کشوری و همچنین نازنین کیانی کودک سه ساله و کتابخوان استان نیز تقدیر شدند.

برچسب‌ها