چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶

با همکاری نهاد و موسسه شهرستان ادب صورت گرفت؛

برگزاری ۱۱ نشست کتاب‌خوان شعر در سال ۹۶

كتاب‌خوان شعر

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری موسسه شهرستان ادب، طی سال جاری ۱۱ نشست‌ کتاب‌خوان شعر را استان‌های مختلف کشور برگزار کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بر اساس تفاهمنامه همکاری که از سال گذشته بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و موسسه شهرستان ادب صورت گرفت، طی سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۱ نشست کتاب‌خوان شعر در استان های آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، فارس، قم، اصفهان، کرمانشاه، خوزستان، زنجان، اردبیل و خراسان شمالی برگزار شد.

این نشست‌ها از ابتدای تیرماه سال جاری با برگزاری اولین نشست کتاب‌خوان در تالار نخجوانی تبریز استان آذربایجان شرقی آغاز شد و یازدهمین نشست آن نیز در کتابخانه دهخدا در استان خراسان شمالی برگزار شد که طی آن تعدادی از مجموعه شعرهای منتشر شده در سال‌های اخیر توسط جمعی از شاعران مطرح جوان و پیشکسوت استانی برای حاضران در این نشست‌ها معرفی شد.

این نشست‌ها با هدف به اشتراک گذاری مجموعه شعرهای خوانده شده به منظور توجه بیشتر به شعر و شعرخوانی و جایگاه ویژه آن در فرهنگ و ادب فارسی، به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و موسسه شهرستان ادب، در سال ۱۳۹۶برگزار شده است.