چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵

رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس عنوان کرد؛

فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود

کراپ‌شده - رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس

رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس ضمن اشاره به اهمیت مطالعه به‌عنوان یکی از امور ضروری جامعه، بر نهادینه‌سازی این فرهنگ تأکید کرد.

حسین هاشمی تختی، رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان بیان کرد: بالا بردن سطح علم، آگاهی و دانش جامعه نیازمند مطالعه است.

وی افزود: آمار سرانه مطالعه در کشور نسبت به سایر شاخص‌ها، پایین است و رفع این معضل، نیازمند توجه مسئولین و ارائه راهکارهای مناسب توسط کارشناسان باتجربه است تا جوانان و نوجوانان را به کتاب و کتابخوانی تشویق کند.

هاشمی تختی، مطالعه را یکی از راه‌های پیشرفت کشور دانست و عنوان کرد: جامعه‌ای که در آن فرهنگ مطالعه کتاب فراگیر باشد، زودتر به رشد در تمام زمینه‌ها خواهد رسید.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس ادامه داد: باید اشتیاق کتاب خواندن را در مردم تقویت کنیم تا جامعه به مطالعه روی بیاورد.

وی افزود: کارشناسان باید با ارائه راهکارهای مناسب و آموزش تکنیک‌های مطالعه، شور و اشتیاق جوانی را به سوی خواندن و آموختن هدایت کنند.
رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، با تأکید بر لزوم گسترش کتابخانه‌های عمومی در هرمزگان افزود: کتابخانه مرکزی استان، هنوز آماده پذیرش علاقه‌مندان به کتاب نیست و ضروری است هر چه زودتر فعالیت خود را آغاز کند.