یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵

به همت کتابدار کتابخانه عمومی آیت‌الله حاج سید حسین موسوی روستای کلج صورت گرفت؛

برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی برای اهالی روستا

کلج

مسئول کتابخانه عمومی آیت‌الله حاج سید حسین موسوی روستای کلج از برگزاری ۳۰ برنامه فرهنگی متنوع به مناسبت ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، پریسا کهنسال مسئول کتابخانه در این رابطه گفت: برگزاری طرح گلریزان کتاب و جمع‌آوری کتاب‌های اهدایی مراجعه‌کنندگان برای غنی‌سازی منابع کتابخانه از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این کتابخانه بود.

کهنسال افزود: طراحی نمادین دیوار مهربانی و نصب احادیث و سخن بزرگان در خصوص فواید مطالعه و کتابخوانی، برپایی نمایشگاه کتاب در خانه بهداشت روستای کلج جهت ارتقاء آگاهی افراد، نشست جمع‌خوانی ۱۰ عنوان کتاب از منابع کتابخانه و مسابقه کتابخوانی و پرسش و پاسخ، بخشی از اقدامات و فعالیت‌های این کتابخانه هم‌زمان با ایام گرامیداشت کتاب بود.

وی افزود: مسابقه نقاشی با موضوع فواید مطالعه و کتابخوانی، مسابقه مقاله‌نویسی، روزنامه دیواری، مسابقه ساخت کاردستی از وسایل بازیافتی، نشست آشنایی با فواید مطالعه و کتابخوانی، مسابقه ساخت سازه، خاطره‌نویسی با عنوان «بهترین خاطره من از کتابخانه» از دیگر برنامه‌های این کتابخانه بود.

کهنسال گفت: نشست آموزشی «چگونه داستان و خاطره بنویسیم؟» آموزش داستان‌نویسی، مسابقه خلاصه‌نویسی کتاب و مسابقه بازی‌های فکری، برگزاری کارگاه سلامت و پیشگیری از بیماری و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در مدرسه ویژه دانش آموزان نیز از فعالیت‌های مفیدی بود که توسط این کتابخانه برنامه‌ریزی و اجرا شد.

وی تأکید کرد: معرفی کتاب‌های مناسب در این زمینه و برپایی نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای، نمایش عروسکی و جلسه آموزش مهارت‌های زندگی و کارگاه آموزشی مرجع شناسی و آشنایی با محتوا کتب و بخش مرجع  کتابخانه‌ها از دیگر فعالیت‌هایی است که با استقبال گسترده‌ مخاطبان و اهالی روستای کلج و روستاهای اطراف برگزار شد.                          

کهنسال با اشاره به همکاری مناسب مسئولان این روستا از فعالیت‌های فرهنگی، یادآور شد: کتابخانه عمومی روستای کلج با فعالیت‌های فرهنگی، میزبان عموم مردم از هر رده‌ سنی و تحصیلی است و به پایگاهی برای گردهم‌آیی و ارتقای دانش نوجوانان و جوانان این روستا تبدیل‌شده است.