چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸

همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»؛

همایش عمومی دوچرخه‌سواری با شعار «فکر سالم با کتاب و دوچرخه‌سواری»

برگزاری همایش دوچرخه سواری

همایش عمومی دوچرخه‌سواری با شعار «فکر سالم با کتاب و دوچرخه‌سواری» توسط اداره کتابخانه‌های عمومی پلدختر و هیأت دوچرخه‌سواری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، همایش عمومی دوچرخه‌سواری با شعار «فکر سالم با کتاب و دوچرخه‌سواری» توسط اداره کتابخانه‌های عمومی پلدختر و هیأت دوچرخه‌سواری این شهرستان، همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» برگزار شد.

علی‌محمد قهرمانی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پلدختر در حاشیه برگزاری این همایش، یکی از عمده‌ترین چالش‌های موجود در جامعه را فراموشی بحث مطالعه و کتابخوانی دانست و اظهار کرد: به واسطه پایین آمدن سطح آگاهی و اطلاعات علمی و فرهنگی، با مشکلاتی در سطوح مختلف جامعه مواجه هستیم که رفع آن در گرو  برنامه‌ریزی و توجه بیشتر مسئولین و متولیان حوزه فرهنگ است.

قهرمانی با اشاره به مهجور ماندن بحث مطالعه و ورزش در جامعه، افزود: اداره کتابخانههای عمومی و اداره ورزش و جوانان و هیأت دوچرخه‌سواری شهرستان پلدختر با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی و ورزش همگانی و ایجاد پیوند بین کتاب و ورزش به برگزاری همایش دوچرخه‌سواری با شعار «فکر سالم و تن سالم با کتاب و دوچرخه‌سواری» کرده است.

وی در پایان از زحمات فرماندهی نیروی انتظامی، پرسنل راهنمایی و رانندگی، رؤسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، هیأت دوچرخه‌سواری و اعضای شورای اسلامی شهرستان پلدختر در برگزاری این همایش تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد تا با برگزاری این برنامه حسن طلیعه‌ای برای اعتلای فرهنگ مطالعه و ورزش همگانی و همچنین پیوند میان کتاب و ورزش در جامعه باشد.

گفتنی است در پایان به قید قرعه از ۲۵ نفر از شرکت‌کنندگان، فاطیما قهرمانی با ۶ سال سن به عنوان کوچک‌ترین عضو شرکت کننده و سیدمحمد جوادی با ۸۱ سال سن به عنوان مسن‌ترین شرکت کننده در این همایش با اهداء جوایزی تقدیر شدند.