یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹

استاندار قم عنوان کرد؛

استانداری حمایت از برنامه‌های حوزه کتاب را در حوزه وظایف خود می داند

کراپ‌شده - مصاحبه با استاندار قم

استاندار قم در گفت‌وگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، وظیفه استانداری را حمایت از برنامه‌های حوزه کتاب عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم، سید مهدی صادقی استاندار قم در حاشیه تجلیل از مقام کتابداران در گفت‌وگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: حمایت از برنامه‌های کتاب‌محور از وظایف استانداری است. استانداری از زیرساخت‌ها که به ارتقاء کتابخوانی به‌عنوان یک موضوع فرهنگی در جامعه می‌انجامد؛ حمایت می‌کند و نقش خود را در نهادینه‌سازی مطالعه در جامعه اجرا خواهد کرد.

صادقی در خصوص برنامه‌های استانداری در ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: برنامه‌ریزی برای جوانان و نوجوانان به‌عنوان امری مهم و اساسی از اولویت‌های این سازمان است؛ چراکه کتاب بهترین ابزار آموزشی برای آگاهی و پرورش عقل و فکر انسان به‌شمار می‌آید و باعث پیشرفت جامعه در زمینه‌های علمی، فرهنگی، ادبی، هنری و... می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت گسترش کتابخوانی در جامعه، افزود: همه افراد جامعه موظف‌اند با سعی و کوشش فراوان در مسیر رشد مطالعه، گام بردارند و در راستای ایجاد و ارتقاء امکانات کتابخوانی و محیط‌های مناسب برای مطالعه، همچنین تخصصی‌تر شدن کتابخانه‌ها و تشویق کودکان و نوجوانان به کتابخوانی فعالیت کنند.

استاندار قم با اشاره به برنامه استانداری برای تقویت فرهنگ کتابخوانی تصریح کرد: استانداری برای گسترش کتابخوانی برنامه‌های هدفمندی دارد و همچنان از این بخش حمایت خواهد کرد.

وی در پایان از خدمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر کتابداران به‌عنوان خادمین صدیق عرصه توسعه مطالعه، قدردانی کرد.