شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳

همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد؛

رونمایی از کتاب مقدمه ای بر شناخت تعزیه

کتابخانه عارف

مسئول کتابخانه عمومی عارف قزوینی از برگزاری گسترده فعالیت های فرهنگی با حضور و استقبال خوب فرهیختگان و نویسندگان در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، ناهید حبیبی مسئول کتابخانه عمومی عارف قزوینی اظهار داشت: خوشبختانه برنامه های فرهنگی این کتابخانه با استقبال خوبی از جانب نویسندگان و ادیبان استان رو به رو شده است.

وی اظهار داشت: از جمله مهمترین برنامه های انجام شده در این کتابخانه رونمایی از کتاب مقدمه‌ای بر شناخت تعزیه نوشته سید جعفر سیاهپوش بود که با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، محمدعلی حضرتی ها، سعید افزونتر و جمعی از تعزیه خوانان قدیمی و شاعران عاشورایی و اعضای کتابخانه برگزار شد که  محمد علی حضرتی ها و سعید افزون تر به عنوان سخنرانان این برنامه به نقد این کتاب پرداختند.

حبیبی یادآور شد: این کتاب در مورد تاریخچه تعزیه و گروه های تعزیه و تعزیه خوانی است که سخنرانان حاضر در جلسه نقاط قوت و ضعف کتاب را بیان کردند و نویسنده کتاب نیز در مورد  این اثر خود توضیحاتی ارایه کرد و در پایان این برنامه نیز با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و مسئولان شرکت کننده از نویسنده کتاب تقدیر شد.