شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳

در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه هشتگرد مطرح شد؛

افتتاح کتابخانه‌های چهارباغ و کردان در آینده‌ای نزدیک

کراپ‌شده - کراپ‌شده - افتتاح کتابخانه‌های چهارباغ و کردان در آینده‌ای نزدیک

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه هشتگرد از افتتاح ۲ باب کتابخانه عمومی در چهارباغ و کردان شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز، حجت‌الاسلام شمس‌الله فلاح مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه هشتگرد از افتتاح ۲ باب کتابخانه عمومی در شهرهای چهارباغ و کردان در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.

فلاح در جمع اعضای ستاد نماز جمعه هشتگرد با اشاره به وضعیت کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: متأسفانه سرانه کتابخوانی در مملکت ما نسبت به کشورهای توسعه‌یافته بسیار پایین است و رفع این کاستی، همت والای همه مسئولین و مردم را می‌طلبد تا دست در دست همدیگر با عزمی ملی به مطالبات رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) درباره کتاب و کتابخوانی لبیک گویند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز با اشاره به اهمیت کتابخوانی در خانواده گفت: شعار امسال هفته کتاب «آینده روشن با خانواده کتابخوان» است و این یعنی، خانواده در امر فرهنگ و کتابخوانی محور اصلی برنامه‌ریزی است. شخصیت کودک با تقلید از رفتارهای والدین در خانواده شکل می‌گیرد، پس در پیش روی فرزندانتان کتاب بخوانید و برایشان کتاب بخرید.

همچنین مدیرکل کتابخانه‌های البرز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه هشتگرد ضمن تبریک هفته بسیج با اشاره به ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: ۲۴ آبان روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» بود که هدف از این نام‌گذاری، جلب نظر همه مردم و جامعه به امر کتاب و کتابخوانی است.

فلاح با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در سلامت ذهنی و جسمی گفت: تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که زمان مشخصی را به مطالعه اختصاص می‌دهند، دو برابر و نیم بیشتر از افرادی که این عادت را ندارند از مشکلاتی مانند فراموشی و آلزایمر، مصون می‌مانند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز با اشاره به وضعیت کتابخانه‌های شهرستان ساوجبلاغ گفت: کتابخانه‌های این شهرستان از غنی‌ترین کتابخانه‌های استان ازنظر منابع چاپی هستند و با افتتاح دو مرکز جدید در چهارباغ و کردان تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به ۹ باب خواهد رسید.

گفتنی است؛ حضور حجت‌الاسلام فلاح و هیئت همراه در گلزار شهدای گمنام و ادای احترام به مقام ایشان و مشورت با اعضای ستاد نماز جمعه هشتگرد برای ایجاد کتابخانه تخصصی شهدا بخش دیگری از این برنامه بود.