یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲

به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛

دیدار کتابداران گلستانی با نماینده ولی‌فقیه در استان

کراپ‌شده - دیدار کتابداران گلستانی با نماینده ولی‌فقیه در استان

جمعی از کتابداران استان گلستان با همراهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با آیت‌الله نورمفیدی، نماینده ولی‌فقیه در گلستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گلستان، جمعی از کتابداران استان گلستان با همراهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان دیدار کردند.

در این، دیدار آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان، گفت: خدای متعال بهترین یار و ناصر انسان است و اگر دل انسان باخدا باشد، خدا با او خواهد بود؛ انسان غریب است و ایمان، او را از تنهایی نجات می‌دهد و کتاب از عناصری است که می‌تواند، انیس انسان باشد.

وی ادامه داد: کتاب از دوران ابتدای زندگی تا مرگ همراه انسان است و از ادبیات کودک تا گستره‌ای وسیعی از منابع را شامل می‌شود.

وی با اشاره به تعبیری از امیرالمؤمنین (ع) درباره کتاب افزود: «الکُتبُ بَساتینُ العُلَماءِ» (کتاب‌ها بوستان دانشمندان است.) جامعه باید به سمت رشد اطلاعات سوق داده شود؛ اطلاعات عمومی باید به‌عنوان یک مزیت موردتوجه قرار گیرد و مطالعه نباید به پر کردن وقت محدود شود.

آیت‌الله‌ نورمفیدی، مطالعات عمومی را فرصتی برای حرکت در مسیری دانست که بتواند نقش مهمی در زندگی افراد ایجاد کند و ادامه داد: مطالعه می‌تواند از مقطع ابتدایی در مدارس آغاز شود و با ایجاد انگیزه برای آموختن، همراه فرد در زندگی باشد.

وی با اشاره به تأثیر زیاد فضای مجازی در زندگی افراد گفت: در کشورهایی مانند ژاپن، مردم در اماکن عمومی مانند قطار، اتوبوس و ... مطالعه می‌کنند و امیدوارم کتابخانه‌های ما و کتابخوان‌های ما بهتر از این عمل کنند و آینده‌ای روشن را با مطالعه، رقم بزنند.

در این دیدار رضا قوانلو، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گلستان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ کتابخانه‌های عمومی استان در سه سال اخیر گفت: برگزاری بیش از سیصد نشست کتاب‌خوان، برگزاری مسابقه کتابخوانی رضوی با رشد پنج برابری شرکت‌کنندگان و حضور حدود ۱۷ هزار نفر و رشد دویست درصدی در حوزه خرید منابع سخت‌افزاری بخشی از اقدامات کتابخانه‌های استان در دوره اخیر است.