یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶

با حضور اعضای شورای شهر و معاونان شهردار بندرعباس؛

نشست بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس برگزار شد

کراپ‌شده - نشست بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی بندرعباس

نشست بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و جمعی از اعضاء شورای شهر و معاونین و مشاورین شهردار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، در نشستی صمیمانه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از اعضاء شورای شهر، معاونین و مشاورین شهردار وضعیت کتابخانه شهدا بندرعباس بررسی شد.

در ابتدای این جلسه، محسن زینلی تختی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن ارائه گزارشی در خصوص وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهر بندرعباس گفت: علی‌رغم محدودیت‌های موجود، کتابخانه‌های بندرعباس، روند رو به رشدی را طی کرده‌اند و به‌عنوان یک پایگاه مهم علمی و فرهنگی مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: متأسفانه طی سال‌های اخیر کتابخانه جدیدی به شهر بندرعباس اضافه نشده؛ اما تا حد امکان تلاش کرده‌ایم کتابخانه‌های عمومی نهادی شهر را بهسازی و شاداب سازی کنیم تا شرایط بهتری برای استفاده شهروندان از امکانات موجود فراهم شود.

در ادامه اسلام باوقار، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: با افزایش مطالعه، مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد و برای ارتقاء فرهنگ مطالعه باید همه مسئولین با یکدیگر همکاری کنند تا شاهد اعتلای فرهنگ مطالعه در جامعه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری بندرعباس ظرفیت‌های خوبی دارد که می‌توان با همکاری بیشتر با اداره کل کتابخانه‌های عمومی از ظرفیت‌های متقابل در جهت ترویج فرهنگ شهروندی و توسعه مطالعه استفاده کرد.

گفتنی است در این نشست اعضا با بررسی وضعیت کتابخانه شهداء بندرعباس بر حل مشکلات این کتابخانه تأکید کردند.