شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴

به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت گرفت؛

توزیع اولین محموله اسباب بازی به کودکان مناطق زلزله زده

کمک‌های اهدایی نهاد

اولین محموله اهدایی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شامل اسباب بازی برای مقاطع سنی خردسال، کودک و نوجوان در مناطق زلزله‌زده غرب کشور توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پس از وقوع زلزله غرب کشور و تشکیل جلسه بررسی وضعیت مناطق زلزله‌زده، نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در کنار سایر دستگاه های اجرایی و فرهنگی کشور، با هدف امداد رسانی اجتماعی و کاهش آلام و افسردگی و اضطراب پس از امداد و نجات برای کودکان و نوجوانان، بسته های متنوعی از کتاب، لوازم‌التحریر و اسباب بازی را برای ارسال به مناطق زلزله زده تهیه کرد.

بر این اساس اولین محموله اهدایی، شامل اسباب‌بازی‌ در ۳ مقطع سنی خردسال، کودک و نوجوان، که روز گذشته وارد کرمانشاه شد، از صبح امروز (پنجشنبه ۲ آبان) با حرکت کامیون حامل این کمک‌ها از کرمانشاه به سمت ثلاث باباجانی و سپس سرپل ذهاب، میان کودکان این مناطق و همچنین روستاهای تخریب شده در این مسیر، توزیع شد.

همچنین ۲ محموله دیگر نیز شامل نیز شامل یک کامیون لوازم‌التحریر و اسباب‌بازی  و همچنین یک کامیون کتاب طی روزهای آتی به این مناطق ارسال و میان کودکان توزیع خواهد شد.

به این منظور از تمامی مردم کشورمان درخواست می‌شود، کمک های خود در این زمینه را به کتابخانه های عمومی سراسر کشور تحویل دهند تا از این طریق به دست کودکان زلزله زده استان کرمانشاه برسد.