شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱

همزمان با آخرین روز از ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» صورت پذیرفت؛

افتتاح کتابخانه شیخ محمدعلی اجارودی شهرستان گرمی و ساختمان جدید کتابخانه فخرآباد مشکین‌شهر

افتتاح موران و فخر اباد

کتابخانه عمومی شیخ محمدعلی اجارودی شهرستان گرمی و ساختمان جدید کتابخانه عمومی فخرآباد مشکین‌شهر همزمان با آخرین روز از ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، کتابخانه عمومی شیخ محمدعلی اجارودی روستای زهرا از توابع بخش موران شهرستان گرمی و ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهر فخرآباد از توابع شهرستان مشکین‌شهر همزمان با آخرین روز ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» با حضور رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل افتتاح و به بهره برداری رسیدند.

رباب عزیزخانی در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی شیخ محمدعلی اجارودی روستای زهرا که با حضور فرماندار شهرستان گرمی و بخشدار موران برگزاری شد، با اظهار خرسندی از افتتاح این کتابخانه، نسبت به برگزاری پرشور برنامه‌های کتابخانه‌ای در این مرکز ابراز امیدواری کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل با بیان اینکه مردم بخش موران باید در پویایی برنامه‌های فرهنگی کتابخانه، مشارکت داشته باشند، افزود: امیدوارم کتابخانه عمومی شیخ محمدعلی اجارودی در ارتقای سطح آگاهی مردم روستاهای این بخش و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان مفید واقع شود.

وی همچنین از مشارکت دولت و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در ساخت و تکمیل این کتابخانه خبر داد و تصریح کرد: برای ساخت این کتابخانه، یک میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه شده است.

ابراهیم امامی فرماندار شهرستان گرمی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه کتابخوانی، دانایی و فرهنگ را ریشه پیشرفت و توسعه دانسته و گفت: جوامعی که توسعه یافته هستند، از سرانه مطالعه و تعداد کتابخانه‌های بیشتری برخوردارند.

امامی، خدمت‌رسانی به مردم روستاها را یکی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید بیان کرد و افزود: همه تلاش دولت این است که آگاهی و سطح فرهنگ عمومی ارتقاء یابد.

وی با تأکید بر لزوم یاری و همراهی سایر ارگان‌های فرهنگی و اجرایی برای موفقیت کتابخانه‌های عمومی تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های کتابخانه‌ای و فرهنگی در کتابخانه عمومی بخش موران، شاهد شکوفایی استعدادهای هنری، ادبی، علمی و فرهنگی کودکان و نوجوانان خواهیم بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل همچنین در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی شهر فخرآباد از توابع شهرستان مشکین‌شهر نیز با اعلام اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم، ۱۵ کتابخانه عمومی در استان اردبیل ساخت، تکمیل و به بهره‌برداری رسیده، گفت: خوشبختانه فرمانداران توجه ویژه‌ای به پروژه‌های عمرانی در بخش کتابخانه‌ای داشته‌اند.

رباب عزیزخانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را منوط به افزایش مطالعه و کتابخوانی دانست و افزود: برای کاهش آمار اعتیاد، طلاق، خشونت‌های خیابانی و کودک‌آزاری، باید کودکان و نوجوانان‌مان را با کتاب و لذت کتابخوانی و یادگیری از دانش‌های برآمده از آن آشنا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تقدیر از مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در تکمیل کتابخانه عمومی فخرآباد، اعتبار تخصیص یافته برای ساخت این کتابخانه را بالغ بر یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال اعلام کرد.

عادل نادری بخشدار مشکین شرقی نیز در این مراسم، با تقدیر از تلاش‌های مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، ساخت ساختمان جدید کتابخانه عمومی فخرآباد را هدیه‌ای ارزشمند به اهالی این شهر در ماه ربیع‌الاول دانست و از خانواده مرحوم ذوالفقاری (اهداء کننده زمین کتابخانه) و همکاری شهرداری و شورای اسلامی فخر آباد در ساخت کتابخانه تجلیل کرد.