یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶

در نشست وقف علم و فن‌آوری کردستان عنوان شد؛

کتابخوانی اساس تمدن‌سازی است

کراپ‌شده - نشست وقف علم و فن‌آوری کردستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با اشاره به نقش مهم کتاب در زندگی اجتماعی، گفت: کتابخوانی و تحصیل علم، اساس تمدن‌سازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، اسماعیل احمدی در نشست وقف علم و فن‌آوری که با حضور اساتید و نخبگان در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد، با اشاره به تک‌بعدی بودن وقف در استان کردستان گفت: گسترش زمینه‌های وقف و بروز نیات متنوع در وقف‌های جدید، فرهنگ و علم را گسترش خواهد داد.

احمدی، حرکت به سمت تمدن را از آرمان‌های همه حکومت‌ها دانست و بیان کرد: آرمان‌شهر سرزمین ما جامعه ای با تمدن ایرانی اسلامی است و رسیدن به این آرزو، در گرو آگاهی و دانایی همه جامعه است که این آگاهی و دانایی با ترویج فرهنگ کتابخوانی و علم‌آموزی حاصل می‌شود.

وی ادامه داد: خیران و واقفان باید با چالش‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه خود آشنا باشند و برای رفع آن، اقدام کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: وقف با نیات عام باید فرهنگ‌سازی شود و این فرهنگ‌سازی باید توسط نخبگان و استادان و رهبران فکری انجام شود.

وی با اشاره به فعالیت برخی کتابخانه‌های وقفی در استان یادآور شد: تعامل و همکاری دوجانبه اوقاف و کتابخانه‌های استان موجب خدمت‌رسانی بیشتر به مردم استان بالأخص دانشجویان و فعالان عرصه علم و فن‌آوری می‌شود.