شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج:

امیدارم شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» به سنتی جاری در سرتاسر جامعه تبدیل شود

خستو

رحیم خستو در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با اشاره به شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» ابراز امیدواری کرد این فرهنگ ضمن تحقق، تبدیل به سنتی جاری در سرتاسر جامعه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، رحیم خستو عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان با ابراز نارضایتی از اوضاع کتابخوانی در جامعه گفت: از آنجا که کتاب خواندن  برای مردم ما در اولویت نیست، آنها معمولاً هزار و یک چیز را بهانه می‌کنند که کتاب نخوانند.

وی با اشاره به لزوم در نظر گرفتن هزینه‌های فرهنگی در زندگی اقشار مختلف جامعه، بیان کرد: هزینه‌های فرهنگی در  سبد مصرف خانواده‌های ما جایی ندارد. متأسفانه در فرهنگ ما کتاب خواندن در اولویت نیست به همین خاطر سرانه فضای کتابخانه‌ای، کتابفروشی‌های ما کم است.

استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی کرج در ادامه با تأکید بر نقش آموزش و پروش و دانشگاه‌ها در حوزه کتابخوانی گفت:  وقتی از کتابخوانی حرف می‌زنیم منظورمان کتاب‌های درسی و دانشگاهی نیست، بلکه حوزه‌هایی است که به آدم اندیشه اعطاء می‌کند.

وی همچنین با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در جامعه خاطرنشان کرد: خواندن رمان و داستان ذهن و زبان یک جامعه را می‌سازد.

خستو با اشاره به فیلم «فارنهایت ۴۵۱» ساخته فرانسوا تروفو گفت: این فیلم تمثیلی از وضعیت روزگار معاصر ماست که در آن تلویزیون‌ها بزرگ و بزرگ‌تر می شوند اما به موازات آن کتابخانه‌ها و کتابخوانی محدودتر می‌شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در پایان با اشاره به شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» گفت: امیدوارم این شعار ضمن تحقق تبدیل به سنتی جاری شود؛ چراکه فرهنگ، زمانی قابل اعتنا و ارجاع است که به عمل آید. امیدوارم این شعار در در سرتاسر جامعه جاری شود.