شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲

در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان صورت پذیرفت؛

تقدیر رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌ شمالی از فعالیت کتابداران این استان

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی

مجید پورعیسی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌شمالی با تقدیر از فعالیت‌های ارزنده کتابداران این استان، ‌ترویج و فرهنگ‌سازی مطالعه را یکی از ضروریاتی عنوان کرد که باید به آن بیش از پیش توجه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌شمالی، مجید پورعیسی رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌شمالی در دیدار با علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان، اقدامات صورت گرفته در کتابخانه‌های عمومی را قابل تقدیر دانست و گفت: کسب رتبه ممتاز در جشنواره کتابخوانی رضوی و انتخاب روستاهای این استان برای دومین سال پیاپی به عنوان روستای دوستدار کتاب کشور در بین ۱۰ روستای برگزیده، نشان‌دهنده فعالیت‌های ارزنده کتابداران فهیم استان است.

پور عیسی افزود: توجه دولت به مسائل فرهنگی، افق روشنی را در فعالیت‌های کتابخانه‌ای ترسیم ‌کرده است؛ ترویج و فرهنگ‌سازی مطالعه یکی از ضروریاتی است که باید به آن بیش از پیش توجه شود.

وی در ادامه اعلام آمادگی کرد: با همکاری شهرداری زمین مناسبی را برای ساخت فضای اداری و ایستگاه مبادله کتاب استان تهیه می‌کنیم و کمک اولیه برای ساخت آنرا نیز انجام خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌شمالی سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و به ویژه مطالعه کتاب را بسیار سودمند و اثربخش عنوان‌کرد و گفت: کشورهای مترقی بنای توسعه و پیشرفت خود را بر مبنای اندیشه، خردورزی و فرهنگ گذاشته‌اند و همین نیز باعث دوری آنها از بسیاری از بحران‌ها می‌شود.

پورعیسی در پایان از کلیه همکارانش در سازمان برنامه و بودجه خراسان‌شمالی خواست که اگر تا به حال به عضویت کتابخانه‌های عمومی در نیامده‌اند این کار را انجام دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌شمالی نیز در این دیدار با تقدیر از نگاه فرهنگ‌مدارانه سازمان برنامه و بودجه استان اظهار کرد: خوشبختانه در دو سال اخیر عنایت ویژه‌ای به مقوله کتاب و کتابخوانی شده که امیدواریم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند.

علی‌محمد جهانی مطالعه مفید در عصر کنونی را یک ضرورت دانست و افزود: مطالعه باعث می‌شود انسان از زندگی خود لذت ببرد؛ چراکه هیچ تردیدی نیست، کتاب راه پیش‌روی بشریت را نشان می‌دهد.