شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳

همزمان با ایام «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» صورت پذیرفت؛

برگزاری نشست تخصصی کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی مستوره کردستانی بوکان

نشست تخصصی بوکان

نشست تخصصی کتاب‌خوان از آثار رضا کریم‌مجاور با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و اعضاء در کتابخانه عمومی مستوره کردستانی بوکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، نشست تخصصی کتاب‌خوان از آثار رضا کریم‌مجاور (از مترجمان شهرستان بوکان) همزمان با ایام «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» و با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و اعضاء در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی مستوره کردستانی شهرستان بوکان برگزار شد.

در این نشست کتاب‌های «قصر پرندگان غمگین» توسط سیدیاسین قریشی (کارتونیست)، «چشمانت چشمه رنگ‌هاست» توسط رحیم عبدالرحیم‌زاده (نویسنده، منتقد ادبی و کارگردان تئاتر)، «اسفار سرگردانی» توسط امجد غلامی (منتقد ادبی و جامعه‌شناس)، «پرندگان در باد» توسط محمد باوردی‌مقدم (نویسنده و منتقد ادبی)، «گفته بودم تو را دوست دارم» توسط انور عرب (نویسنده و منتقد ادبی) و «شلم شوربا» توسط رسول نصیریان (کتابدار کتابخانه مستوره کردستانی) معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

رضا کریم‌مجاور در سال ۱۳۵۷ در بوکان به دنیا آمده و تاکنون ۲۵ اثر از ادبیات کردی را به فارسی ترجمه کرده است که از شاخص‌ترین آنها می‌توان به «شهر موسیقیدان‌های سفید»،   «قصر پرندگان غمگین» اشاره کرد. کریم‌مجاور همچنین بیش از دو دهه است که عضو کتابخانه عمومی مستوره کردستانی بوکان است.

گفتنی است سلسله نشست‌های کتابخوان با هدف بهره‌مندی علاقه‌مندان کتابخوانی و تمامی اقشار جامعه از کتاب در کتابخانه‌ها و مدارس برگزار می‌شود. در این جلسات کتابداران، نویسندگان، شخصیت‌های فرهنگی عضو کتابخانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و سایر علاقه‌مندان به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود می‌پردازند.