چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۴

به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار؛

همایش کتاب و کتابخوانی در تکاب برگزار شد

همایش تکاب

با مشارکت ادارات مختلف شهرستان تکاب، همایش کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، سجاد نعیمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تکاب با اعلام این خبر گفت: با مشارکت فرمانداری و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه های عمومی، آموزش و پرورش، شهرداری، دانشگاه آزاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و سایر ادارات همایش کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات معلم شهرستان تکاب برگزار شد.
در این همایش سجاد نعیمی به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان پرداخت و گفت: در شهرستان تکاب ۴ باب کتابخانه وجود دارد که با تمام امکانات آماده ارائه خدمات اطلاعاتی به مردم هستند.
در این همایش حسن عباسی معاون فرماندار با قدردانی از زحمات اداره کتابخانه‌های عمومی اظهار کرد: جوانان در تیررس حمله‌های فرهنگی دشمن قرار دارند که همه باید هوشیار باشیم.
وی افزود: نقطه آغاز بالندگی کتاب از خانواده‌ها شروع می‌شود و مقابله با تهاجم فرهنگی بر عهده خانواده‌هاست.
عباسی گفت: خوشبختانه کتابخانه‌های عمومی شهرمان فعال است و فرمانداری هم آمادگی خود را برای تجهیز کتابخانه‌ها به منابع جدید علی‌الخصوص در حوزه کمک‌آموزشی اعلام می‌کند.
حسینعلی قادری نویسنده کتاب «تذکره شاعران تکاب افشار» اظهار کرد: خدای متعال در قرآن با نزول سوره علق بر خواندن تأکید می کند. حتی اسم کتاب آسمانی ما یعنی «قرآن» هم با ریشه خواندن تأکید بر اهمیت خواندن در نزد خدای باریتعالی دارد.
قادری گفت: ما دارای پیشینه عظیم فرهنگی هستیم اما متأسفانه با وجود این، مدت‌زمان مطالعه مان اندک است. ای ‌کاش در بین ذوق مردم از ابزارهای دکوری، کتاب هم‌جایی داشت.
در خاتمه همایش از کتاب‌خوانان برتر و نویسندگان بومی با اهدای جوایز از سوی ارگان های مشارکت کننده تقدیر به عمل آمد.